Lokman Hekim Üniversitesi 18 Akademisyen Alımı Yapıyor

0
212

Lokman Hekim Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Lokman Hekim Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 18 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 23 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Lokman Hekim Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 11 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Doçent ve 3 Profesör ile 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Lokman Hekim Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Lokman Hekim Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’nin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim elemanları alınacaktır.  ”
İlanda yer alan Lokman Hekim Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: İç Hastalıkları, Tıbbi Biyoloji Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Kulak, Burun Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji, Tıp Eğitimi
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü: Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Ortodonti
 • Eczacılık Fakültesi: Farmakoloji

İstenen Belgeler:

PROFESÖR KADROLARI İÇİN
 • Profesör kadrolarına başvuran adayların özgeçmiş (YÖK formatlı), iki (2) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ile lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi ve doçentlik belgesinin (1 takım noter onaylı) suretleri, doçentlik yabancı dil belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet CD/flaş bellek kaydı ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin” 14. maddesi gereğince yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.
DOÇENT KADROLARI İÇİN
 • Doçent kadrolarına başvuran adayların özgeçmiş (YÖK formatlı), iki (2) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ile lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi ve doçentlik belgesinin (1 takım noter onaylı) suretleri, doçentlik yabancı dil belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet CD/flaş bellek kaydı ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuran adayların özgeçmiş (YÖK formatlı), iki (2) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ile lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet CD/flaş bellek kaydı ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN
 1. Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, Birimi, Unvanı ve adayın iletişim bilgileri (adres, telefon no, e-mail vs.) açıkça belirtilecektir.
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 3. Öz geçmiş,(YÖK Formatında)
 4. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
 5. Lisans/Lisansüstü Diploma fotokopileri (onaylı belge)
 6. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi (onaylı belge)
 7. Resmi Transkriptler (Lisans Eğitimi ile ilgili) (onaylı belge)
 8. ALES Belgesi
 9. 2 Adet biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 10. Yabancı Dil Belgesi
 11. Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen kadroya bağlı olarak alınacak) (onaylı belge)
 12. Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) barkodlu Hizmet Dökümü, Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.) (onaylı belge)
 13. Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınan belge)
Başvuru Tarihleri:
 • Başvuru Süresi : 23 KASIM 2020 – 07 ARALIK 2020
 • Son Başvuru Tarihi : 07 ARALIK 2020 Saat:17.00
 • Detaylı bilgiye www.lokmanhekim.edu.tr/ilan sayfasından ulaşabilirsiniz.
 • Öğretim Görevlisi için Sınav Takvimi:
 • Ön Değerlendirme Sonuçları İlan Tarihi : 09 ARALIK 2020
 • Giriş Sınavı Tarihi : 11 ARALIK 2020
 • Son Açıklama Tarihi : 14 ARALIK 2020
İlan edilen kadrolara başvuracak adaylar için geçerli diğer başvuru şartlarını buradan öğrenebilirsiniz.

İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nineteen − six =