KTO Karatay Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
706

KTO Karatay Üniversitesi, 18 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 8 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

KTO Karatay Üniversitesi, akademik personel alım ilanında bünyesine 1 Doktor Öğretim Üyesi ve 7 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemize 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen Fakülte bünyesine tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.”
KTO Karatay Üniversitesi bünyesine alım yapılacak öğretim üyesi için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri Bölümü

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler

 1. Doktor Öğretim Üyesi başvurularında “KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Kriterleri Yönergesi” uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 60 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer bir puan almış olmak gerekmektedir
 2. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, dilekçeleri ile birlikte 4 adet vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmişi, nüfus cüzdanı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge örneği, Yabancı Dil Sınav Belgesi, Lisans Belgesinin Onaylı örneği, Yüksek Lisans Belgesinin Onaylı örneği, Doktora Belgesinin Onaylı örneği, yurt dışı mezuniyeti için denklik belgesi, yayın listesi, yüksek lisans ve doktora tezleri, bilimsel çalışma ve yayınları, verdiği dersleri ve yönettiği doktora çalışmalarını kapsayan dört (4) takım dosya ile Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Başvuru Tarihleri ve Adresi:
 • Başvurular şahsen veya posta yolu ile KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine yapılacaktır. Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır
 • İlk Başvuru Tarihi : 18.02.2021
 • Son Başvuru Tarihi : 05.03.2021

Öğretim Elemanı Alım İlanı

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI KTO Karatay Üniversitesi aşağıda belirtilen Fakülte ve Yüksekokul bünyesine Araştırma Görevlisi alacaktır.”

İstenen Belgeler

 1. Başvuru Dilekçesi (Üniversite Web Sitesinde)
 2. Başvuru Formu (Üniversite Web Sitesinde)
 3. Öz geçmiş (CV)
 4. Onaylı Nüfus Cüzdanı Sureti veya Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (e-Devlet belgesi kabul edilmektedir.)
 5. Bir Adet Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş)
 6. Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans (varsa), Doktora (varsa) Mezuniyet Belgesi) (e-Devlet belgesi kabul edilmektedir.)
 7. Onaylı Transkript Belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans (varsa), Doktora (varsa))
 8. ALES ve Yabancı Dil Belgesi (YDS-YÖKDİL veya muadili)
 9. Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların denklik belgesi
 10. Askerlik durumuna ilişkin belge (Erkek Adaylar için) (e-Devlet belgesi kabul edilmektedir.)
 11. Alanında tecrübe sahibi olduğunu gösterir onaylı çalışma belgesi. (Özel Şartlarda “tecrübe şartı” isteniyorsa) (staj, gönüllü çalışma vb. tecrübeler dikkate alınmayacaktır.)
 12. Devam Eden Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenimi Hakkında Öğrenci Belgesi. (e-Devlet belgesi kabul edilmektedir.)
KTO Karatay Üniversitesi bünyesine alım yapılacak öğretim elemanı için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık Bölümü
 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Pilotaj Bölümü
 • Sağlık Bilimleri Yüksekokulu: Ebelik Bölümü, Odyoloji Bölümü, Hemşirelik Bölümü

Sınav Takvimi

 • Müracaatların Başlama Tarihi : 18.02.2021
 • Son Müracaat Tarihi : 05.03.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 09.03.2021
 • Sınav Tarihi : 12.03.2021
 • Değerlendirme Tarihi : 16.03.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nine + 3 =