KTO Karatay Üniversitesi 2 Akademik Personel Alacak!

0
626

KTO Karatay Üniversitesi 2 Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

KTO Karatay Üniversitesi 2 Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik personel alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Duyuru ve Başvuru Tarihi: İlk Başvuru Tarihi : 27.08.2020 – Son Başvuru Tarihi : 11.09.2020

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen Fakülte bünyesine tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru için İstenen Belgeler:

Doçent kadrosuna başvuracak adayların, dilekçeleri ile birlikte 4 adet vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmişi, nüfus cüzdanı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge örneği, Yabancı Dil Sınav Belgesi, Lisans Belgesinin onaylı örneği, Yüksek Lisans Belgesinin onaylı örneği, Doktora Belgesinin onaylı örneği, Doçentlik Belgesinin onaylı örneği, yurtdışı mezuniyeti için denklik belgesi, yayın listesi, yüksek lisans ve doktora tezleri, bilimsel çalışma ve yayınları, verdiği dersleri ve yönettiği doktora çalışmalarını kapsayan dört (4) takım dosya ile Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, dilekçeleri ile birlikte 4 adet vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmişi, nüfus cüzdanı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge örneği, Yabancı Dil Sınav Belgesi, Lisans Belgesinin Onaylı örneği, Yüksek Lisans Belgesinin Onaylı örneği, Doktora Belgesinin Onaylı örneği, yurtdışı mezuniyeti için denklik belgesi, yayın listesi, yüksek lisans ve doktora tezleri, bilimsel çalışma ve yayınları, verdiği dersleri ve yönettiği doktora çalışmalarını kapsayan dört (4) takım dosya ile Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Not 1: Başvurular şahsen veya posta yolu ile KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine yapılacaktır. Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Not 2: Doktor Öğretim Üyesi başvurularında “KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Kriterleri Yönergesi” uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 60 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer bir puan almış olmak gerekmektedir.

*Başvurular şahsen veya posta yolu ile KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları ve
Mali İşler Direktörlüğü Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine
yapılacaktır. Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Eksik belgeli ve süresi
içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

KTO Karatay Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri bölümü  Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı 1 Doçent alımı için aranan şartlar; Tıp Fakültesi lisans mezunu olmak. Tıpta uzmanlığını ve doçentliğini Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları alanında almak, bu alanda yayın ve çalışmaları olmak.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Pilotaj Bölümü 1 Dr. Öğretim Üyesi alımı için aranan şartlar; Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Pilotaj alanlarının birinden lisans mezunu olmak, bu alanların birinden doktorasını yapmış olmak. Bu disiplinlerde yayın ve çalışmaları bulunmak.

Resmi gazete ilanı için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fourteen + 7 =