KTO Karatay Üniversitesi 1 Öğretim Üyesi Alacak!

0
606

KTO Karatay Üniversitesi 1 Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

KTO Karatay Üniversitesi 1 Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik personel alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

İlk Başvuru Tarihi : 20.08.2020 – Son Başvuru Tarihi : 04.09.2020

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen Fakülte bünyesine tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.

Doktor Öğretim Üyesi başvurularında “KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Kriterleri Yönergesi” uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 60 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer bir puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuru için İstenen Belgeler:

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, dilekçeleri ile birlikte 4 adet vesikalık fotoğraf, YÖK formatlı güncel özgeçmişi, nüfus cüzdanı sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durumunu gösteren belge örneği, Yabancı Dil Sınav Belgesi, Lisans Belgesinin Onaylı örneği, Yüksek Lisans Belgesinin Onaylı örneği, Doktora Belgesinin Onaylı örneği, yurtdışı mezuniyeti için denklik belgesi, yayın listesi, yüksek lisans ve doktora tezleri, bilimsel çalışma ve yayınları, verdiği dersleri ve yönettiği doktora çalışmalarını kapsayan dört (4) takım dosya ile Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvurular şahsen veya posta yolu ile KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğü Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA adresine yapılacaktır. Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

KTO Karatay Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Hukuk Fakültesi: Özel Hukuk Bölümü / Medeni Hukuk Anabilim Dalı 1 Dr. Öğretim Görevlisi alımıiçin aranan şartlar; Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Özel Hukuk Anabilim Dalı Medeni Hukuk alanında Doktorasını almış olmak. Bu alanda ve Spor Hukuku alanında yayın ve çalışmaları olmak.

Resmi gazete ilanı için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × five =