Konya Teknik Üniversitesi 26 Akademisyen Alımı Yapıyor!

0
404

Konya Teknik Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Konya Teknik Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 23 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 26 akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Konya Teknik Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 11 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Doçent ve 11 Öğretim Görevlisi ve 2 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Konya Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Konya Teknik Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: İç Mimarlık
 • Teknik Bilimler MYO: Elektrik ve Enerji, Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri
Başvuru Tarihleri:
 • Başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazetede yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Ayrıntılı ilan metni ile Başvuru Formları, Üniversitemizin (www.ktun.edu.tr) web sayfasının duyurular bölümünde mevcuttur.

Öğretim Elemanı Alım İlanı

“Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” hükümleri uyarınca “Öncelikli Alanlar Kapsamında” Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan Konya Teknik Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Teknik Bilimler MYO: Elektronik ve Otomasyon, Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı, Makine ve Metal Teknolojileri
 • Rektörlük: Teknoloji Transfer Ofisi, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi,Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Kimya Mühendisliği

İstenen Belgeler

 1. Müracaat Formu,
 2. Özgeçmiş,
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 4. Diploma ve Transkript (İlanda belirtilen; Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora),
 5. Öğrenci Belgesi (Güncel tarihli olacak, Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuranlardan alınacaktır.),
 6. Bir adet fotoğraf,
 7. ALES Belgesi,
 8. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.),
 9. Yabancı Dil Sonuç Belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eş değerliliği kabul edilmiş muadili),
 10. Tecrübe şartı bulunan kadrolar için tecrübe belgesi ve SGK Hizmet Dökümü,
 11. Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların ilgili alanda doktora yaptığını gösteren belge. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli müracaatlar dikkate alınmayacaktır. Posta yoluyla yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilanda belirtilen birimlere ulaşmış olması gerekmektedir.
Sınav Takvimi:
 • Duyuru Başlama Tarihi 23.11.2020 – Pazartesi
 • Son Başvuru Tarihi 07.12.2020 – Pazartesi
 • Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi 14.12.2020 – Pazartesi
 • Yazılı/Sözlü Sınav Tarihi 18.12.2020 – Cuma
 • Sonuç Açıklama Tarihi 21.12.2020 – Pazartesi
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi www.ktun.edu.tr

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER, BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

 • Adaylar başvuru için www.ktun.edu.tr adresinden alacakları müracaat formuna aşağıda listelenen belgeleri ekledikten sonra müracaat süresi içerisinde şahsen teslim edecek veya posta yolu ile göndereceklerdir.
 • Rektörlük kadroları için Personel Daire Başkanlığına diğer kadrolar için ilan edilen birime başvurulması gerekmektedir.
 • Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine müracaat edebilirler.
ADRES BİLGİLERİ: Rektörlük: Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No:235/1 Selçuklu / KONYA Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Alaeddin Keykubat Kampüsü, Selçuklu / KONYA Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Alaeddin Keykubat Kampüsü, Selçuklu / KONYA

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

8 − 5 =