Konya Teknik Üniversitesi 15 Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor!

0
1157

Konya Teknik Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Konya Teknik Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 15 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 02 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Konya Teknik Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 15 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır. “
İlanda yer alan Konya Teknik  Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği,Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerine alım yapılacaktır.

MÜRACAATTA ARANACAK ŞARTLAR:

Adaylar başvuru için www.ktun.edu.tr adresinden alacakları müracaat formuna aşağıda listelenen belgeleri ekledikten sonra müracaat süresi içerisinde şahsen teslim edecek veya posta yolu ile göndereceklerdir. Rektörlük kadroları için Personel Daire Başkanlığına diğer kadrolar için ilan edilen birime başvurulması gerekmektedir. Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine müracaat edebilirler.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
 1. Müracaat Formu,
 2. Öz geçmiş,
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 4. Diploma ve Transkript. (İlanda belirtilen; Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora)
 5. Öğrenci Belgesi (Güncel tarihli)
 6. Bir adet fotoğraf,
 7. ALES Belgesi,
 8. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
 9. Yabancı Dil Sonuç Belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eş değerliliği kabul edilmiş muadili), Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Genel Şartlar:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 • Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
 • Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği ve 07.03.2017 tarihli YÖK Yürütme Kurulu Kararı gereği “Azami Öğrenim Sürelerini” doldurmamış olması gerekmektedir.
 • Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
 • Araştırma Görevlisi kadrolarını kazanan adayların atamaları 2547 Sayılı Kanun’un 50/d maddesine göre yapılacaktır.
 • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
Başvuru Yöntemi:
 • Posta yoluyla yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilanda belirtilen birimlere ulaşmış olması gerekmektedir.
 • ADRES BİLGİLERİ: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No: 235/1 Selçuklu/KONYA Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Alaeddin Keykubat Kampüsü, Selçuklu / KONYA
Sınav Takvimi
 • Duyuru Başlama Tarihi: 02.10.2020 – Cuma
 • Son Başvuru Tarihi: 16.10.2020 – Cuma
 • Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi: 27.10.2020 – Salı
 • Giriş Sınavı Tarihi: 03.11.2020 – Salı
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 09.11.2020 – Pazartesi
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: www.ktun.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 − three =