Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi 2 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
889

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 20 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi akademik kadro ilanında 2 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 2547 sayılı Kanun ve 12.06.2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin” ilgili maddeleri uyarınca; Üniversitemiz Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümüne 1 (bir) adet, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümüne 1 (bir) adet Dr. Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 2 (iki) adet belirli süreli statüde Doktor Öğretim Üyesi alınacak olup adaylarda aranacak nitelikler aşağıda verilmiştir.
İlanda Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi: Ekonomi Bölümü
 • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: Gıda Mühendisliği Bölümü

İstenilen Belgeler:

 • Söz konusu kadrolara başvuracak adayların; 657 Sayılı Devlet Memuru Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartları ve ilan edilen özel şartları taşımaları halinde, Melikşah Mahallesi Beyşehir Caddesi No: 9 Meram/KONYA adresinde bulunan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına; başvurdukları birimi/bölümü ve iletişim adreslerini belirten bir dilekçe ile birlikte;
 • Bu dilekçe ekinde özgeçmişlerini (YÖK formatında),
 • Öğrenim durumlarını gösterir belgeleri ve doktora belgesinin aslı veya onaylı suretini,
 • 2 (iki) adet fotoğraf, Nüfus Cüzdanı / T.C. Kimlik Kartı örneğini,
 • Bilimsel yayınları ile bunlara yapılan atıfları ve yabancı dil bilgisini gösterir belgeyi,
 • H faktörü değerini,
 • Uzmanlık alanıyla ilgili kongre ve konferans tebliğlerini,
 • Eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve tamamlanan doktora veya yüksek lisans tez çalışmalarını,
 • Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan faaliyetlerini ve yayın listesini kapsayan başvuru dosyasından 4 adet (ayrıca 4 adet CD halinde) teslim etmeleri gerekmektedir

Diğer Önemli Bilgiler:

 1. Başvurular ilanın Resmî Gazetede yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır. Süre bitiminden sonra yapılan başvurular kayda alınmayacaktır. Başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir.
 2. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme Kriterleri Yönergesi kapsamında adayın bilimsel çalışmaları değerlendirilir.
 3. Rektörlükçe yapılacak ön incelemeye göre anılan Kanun ve Yönetmeliklerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve başvuru belgeleri iade edilecektir.
 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir.
 5. İlgili bölümlerde eğitim dili İngilizce olduğundan başvuru yapacak öğretim üyelerinin 23.03.2016 tarih ve 29662 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin” 8 inci maddesi uyarınca, İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olunduğu belgelendirmeleri gerekir.
 6. Erkek adayların askerlik hükümlülüklerini yerine getirmiş olması veya askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 3 =