Kocaeli Üniversitesi 52 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
502

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Kocaeli Üniversitesi, 2 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademisyen ilanında toplamda 43 öğretim üyesi ve 9 öncelikli alan öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü, akademisyen alım ilanında bünyesine 18 Doktor Öğretim Üyesi, 17 Doçent, 8 Profesör  Öncelikli alan için 1 Profesör, 2 Doçent ve 6 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanunu’nun ilgili maddeleri ile bu kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca ve Üniversitemiz internet sayfasında yayımlanan “Akademik Personel Atama Yönergesi”nin koşullarını sağlamış olmak şartıyla öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Koç Üniversitesi Rektörlüğü alım yapılacak Doktor Öğretim Üyesi ilgili akademisyen kadrosunu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Eğitim Fakültesi: Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Kimya, Tarih Bölümü,
 • Güzel Sanatlar Fakültesi: Heykle, Resim, Müzik, Grafik Tasarım
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: İç Mimarlık, Mimarlık
 • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri, Temel Tıp Bilimleri
 • Teknoloji Fakültesi: Otomotiv Mühendisliği
 • Turizm Fakültesi: Turizm İşletmeciliği
 • Ziraat ve Doğa Bilimleri: Bitki Koruma,Tarım Ekonomisi
 • Hereke Asım Kocabıyık MYO: Makine ve Metal Tek.
 • Ford Otosan İhsaniye MYO: Makine ve Metal Teknolojileri
 • Gölcük MYO: Dış Ticaret
 • İzmit MYO: Çevre Koruma Teknolojileri
ÖNCELİKLİ VE ÖZELLİKLİ ALAN ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI LİSTESİ
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Hab. Müh., Makine Mühendisliği, Mekatronik Müh.
 • Teknoloji Fakültesi: Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği

Dosya Hazırlama

 • Profesör kadrosuna başvuracak adaylar tarafından;
  • Doçentlik belgesi, öz geçmiş ve Üniversitemiz http://perdb.kocaeli.edu.tr/Akademik_personel_atama_yonergeleri.php adresinde bulunan Akademik Personel Atama Yönergesinde yer alan puanlama şablonunu doldurup, bilimsel çalışma ve yayınlarını da ekleyerek 6 takım fiziki olarak dosya hazırlanacaktır. Adaylar hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte dosyadaki tüm bilgilere yer verilmek şartıyla 6 takım da (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek sunacaklardır.
 • Doçent kadrosuna başvuracak adaylar tarafından;
  • Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve Üniversitemiz http://perdb.kocaeli.edu.tr/Akademik_personel_atama_yonergeleri.php adresinde bulunan Akademik Personel Atama Yönergesinde yer alan puanlama şablonunu doldurup, bilimsel çalışma ve yayınlarını da ekleyerek 4 takım fiziki olarak dosya hazırlanacaktır. Adaylar hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte dosyadaki tüm bilgilere yer verilmek şartıyla 4 takım da (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek sunacaklardır.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar tarafından;
  • Doktora diploması, özgeçmiş, yabancı dil belgesi ve Üniversitemiz http://perdb.kocaeli.edu.tr/Akademik_personel_atama_yonergeleri.php adresinde bulunan Akademik Personel Atama Yönergesinde yer alan puanlama şablonunu, doldurup, birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını da ekleyerek 4 takım fiziki olarak dosya hazırlanacaktır. Adaylar hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte dosyadaki tüm bilgilere yer verilmek şartıyla 4 takım da (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek sunacaklardır.

İstenen Belgeler:

 1. http://perdb.kocaeli.edu.tr/Formlar/Form_1b.pdf adresinde bulunan öğretim üyeleri başvuru formu 2 adet
 2. Öz geçmiş
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş),
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 5. Yabancı Dil Belgesi
 6. Diploma Fotokopileri
 7. Doçentlik Belgesi(Profesör ve Doçent adayları için)
 8. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyecekler.

Açıklamalar:

 1. Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.
 2. Başvurular şahsen yapılacak olup, başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren on beşinci günü mesai bitimidir. İlana başvurular Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapılacak ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 3. Müracaat eden adayların Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeliği kadrolarına başvuru ile İlgili Üniversitemiz “Akademik Personel Atama Yönergesi’nde” belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön Değerlendirme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
 4. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
 5. Yurt dışından alınan diploma veya unvanların Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin yapılmış olması gerekmektedir.
 6. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
 7. Not:
  1. Başvuru tarihlerinin on beşinci günü hafta sonu ve/veya resmi tatil gününe rast gelmesi halinde takip eden günün iş günü mesai bitimi son gün olarak değerlendirilecektir.
  2. 2547 sayılı Kanunun Ek.38 Maddesi uyarınca belirtilen,%20 kotası ile başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × two =