Koç Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
453

Koç Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi, 13 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 2 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi, akademisyen alım ilanında bünyesine 2 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Koç Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Koç Üniversitesi bünyesine alım yapılacak Doktor Öğretim Üyesi ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme (Pazarlama) Bölümü

Genel Açıklamalar:

  • Müracaat edeceklerin 1 sayfalık başvuru dilekçesini, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren öz geçmişini (Türkçe ve İngilizce) ve doktora belgesini PDF formatında ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar [email protected] e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.
  • Posta yoluyla iletilen başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yabancı ülkelerden alınan lisans ve lisansüstü diploma ve derecelerin denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
  • Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
Adayların aşağıda belirtilen genel koşullara ek olarak tabloda yer alan özel koşulları da sağlamaları gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için:
  • İlgili alanda doktora tezini tamamlamış olmak,
  • Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak veya yapabileceğini destekleyen ön çalışmalar sunmak,
  • Alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe sahip olmak.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14 − five =