Koç Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
311

Koç Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 4 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 7 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında3 Profesör, 1 Doçent ve 3 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi Rektörlüğünden:
2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemizin aşağıda belirtilen Tıp Fakültesinin Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına tam zamanlı öğretim üyeleri alınacaktır.”
İlanda yer alan Koç Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Acil Tıp, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum
  Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Tıbbi Patoloji, Dermatoloji Profesör, Anatomi
  Çocuk Cerrahisi, Histoloji, Psikiyatri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Tıbbi Biyokimya ana bilim dallarına alım yapılacaktır.
 • Müracaat edeceklerin bir sayfalık başvuru dilekçesini, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren öz geçmişini (Türkçe ve İngilizce), doçentlik belgesini (Profesör ve Doçent kadroları için) ve doktora belgesini (Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için) PDF formatında ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar akademikkadro@ku.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.
 • Posta yoluyla iletilen başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Yabancı ülkelerden alınan lisans ve lisansüstü diploma ve derecelerin denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
 • Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
 • Adayların aşağıda belirtilen genel koşulları sağlamaları gerekmektedir

Kadro Şartları

Profesör kadrosu için:
 1. Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak,
 2. İlgili alanda bilime evrensel katkısını gösterir nitelikte akademik geçmişe sahip olmak,
 3. Alanında İngilizce ders verme deneyimine sahip olmak.
Doçent kadrosu için:
 1. Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak,
 2. Yaptığı çalışmalarla uluslararası tanınırlığa sahip olmak,
 3. Alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe sahip olmak.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için:
 1. İlgili alanda doktora tezini tamamlamış olmak,
 2. Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak veya yapabileceğini destekleyen ön çalışmalar sunmak,
 3. Alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe sahip olmak.
 

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five + sixteen =