Koç Üniversitesi 2 Profesör Alım Yapıyor!

0
527

Koç Üniversitesi Rektörlüğü Profesör alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi Rektörlüğü, 1 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 2 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi Rektörlüğü, öğretim üyesi alım ilanında bünyesine 2 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Koç Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemizin aşağıda belirtilen Tıp Fakültesinin Profesör kadrosuna tam zamanlı öğretim üyeleri alınacaktır”
İlanda yer alan Koç Üniversitesi Rektörlüğü alım yapılacak  öğretim üyeleriyle ilgili akademisyen kadrosunu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Tıp Fakültesi: Tıp Tarihi ve Etik, Tıbbi Biyoloji

Genel Açıklamalar:

  • Müracaat edeceklerin bir sayfalık başvuru dilekçesini, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren özgeçmişini (Türkçe ve İngilizce) ve doçentlik belgesini PDF formatında ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar akademikkadro@ku.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Posta yoluyla iletilen başvurular kabul edilmeyecektir. Yabancı ülkelerden alınan lisans ve lisansüstü diploma ve derecelerin denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır. Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir. Adayların aşağıda belirtilen genel koşulları sağlamaları gerekmektedir
Profesör kadrosu için:
  • Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak,
  • İlgili alanda bilime evrensel katkısını gösterir nitelikte akademik geçmişe sahip olmak,
  • Alanında İngilizce ders verme deneyimine sahip olmak.
Son Başvuru Tarihi: 16 Şubat 2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three × 2 =