Koç Üniversitesi 1 Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
531

Koç Üniversitesi Rektörlüğü Doçent alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi Rektörlüğü, 20 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 1öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Koç Üniversitesi Rektörlüğü, öğretim üyesi alım ilanında bünyesine 1 Doçent alımı yapılacağını duyurdu.
Koç Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemizin aşağıda belirtilen Fakültelerinin Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına tam zamanlı öğretim üyeleri alınacaktır.”
İlanda yer alan Koç Üniversitesi Rektörlüğü alım yapılacak  öğretim üyeleriyle ilgili akademisyen kadrosunu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Hukuk Fakültesi: Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında doktora tez çalışması yapmış ve doçent unvanı almış olmak. Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında hakemli seçkin dergilerde doktora tezinden bağımsız ve tek yazarlı araştırma makaleleri veya seçkin yayınevlerinde tek veya ortak yazarlı kitaplar veya kitap bölümleri yayınlamış olmak. Araştırma nitelikli benzer seçkin akademik yayınlar ve faaliyetlerde bulunmak (bilimsel projeler, raporlar, ödüller vb.). İngilizce seçkin yayın yapma, İngilizce ders verme ve İngilizce seçkin uluslararası konferanslarda tebliğ sunma yeteneğine sahip olmak özel koşullarını taşıyan 1 Doçent alımı yapılacaktır.

Genel Açıklamalar:

  • Müracaat edeceklerin bir sayfalık başvuru dilekçesini, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren özgeçmişini (Türkçe ve İngilizce) ve doçentlik belgesini PDF formatında ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar [email protected] e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.
  • Posta yoluyla iletilen başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yabancı ülkelerden alınan lisans ve lisansüstü diploma ve derecelerin denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
  • Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
  • Adayların aşağıda belirtilen genel koşullara ek olarak tabloda yer alan özel koşulları da sağlamaları gerekmektedir.
Doçent kadrosu için:
  • Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak,
  • Yaptığı çalışmalarla uluslararası tanınırlığa sahip olmak,
  • Alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe sahip olmak.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

3 + seventeen =