Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
689

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımladı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, çeşitli fakülte ve bölümlerine 22 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 22 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında 5 Profesör, 12 Doçent ve 5 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte ve bölümler aşağıda belirtmiştir:
 • Eğitim Fakültesi: Temel Eğitim bölümüne,
 • Kamil Özdağ Fen Fakültesi: Fizik ve Kimya bölümlerine
 • Edebiyat Fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı, Arkeoloji bölümlerine
 • İslami İlimler Fakütesi: Temel İslam Bilimleri bölümü
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu: Beden Eğitimi ve Spor, Spor Yöneticiliği, Antrenörlük Eğitimi bölümlerine
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat bölümlerine
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Rekreasyon Yönetimi bölümüne,
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Ebelik bölümüne,
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği bölümüne ve
 • Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler bölümüne alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları,
 2. Üniversitemizin http://www.kmu.edu.tr adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgelerin çıktısı ile (Başvuru Dilekçesi, Taahhütname, Özgeçmiş ile Akademik ve İdari Etkinlikler Listesi) başvurmaları,
 3. Durumlarının, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanmayla İlgili Değerlendirme Yönergesi”ne uygun olması,
 4. 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesine göre doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, yayın listesi ve varsa YDS, ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını, kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek ilgili birimlere şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir. Mecburi hizmet yükümlülükleri olanların 2547 sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin 3’üncü paragrafında belirtilen eş durumu ve sağlık mazeretlerine ilişkin belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.
 5. Doçent kadroları devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 24’üncü maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını belirten dilekçelerine ilave olarak özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik başarı belgelerini, yayın listelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.
 6. Profesör kadrosu devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 26’ncı maddesinde belirtilen şartları taşıyan profesör adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik belgelerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserlerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.
 7. 2547 sayılı Kanun’un Ek-38 maddesi uyarınca belirlenen %20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır

Başvuru Şartları,Tarihleri ve Yeri

 • Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren onbeşinci günü mesai bitimidir.
 • Onbeşinci gün hafta sonu ve/veya resmi tatil gününe rastgelmesi halinde takip eden günün mesai bitim tarihi olup son başvuru tarihi www.kmu.edu.tr adresinde duyurulacaktır.
 • Süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.
  Başvuru Başlangıç Tarihi : 22.06.2020 Başvuru Bitiş Tarihi : 06.07.2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty − 6 =