Kapadokya Üniversitesi 2 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
465

Kapadokya Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 12 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Kapadokya Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 2 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“ÖĞRETİM ÜYESİ DIŞINDAKİ KADROLARA PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıdaki tabloda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre öğretim elemanı alınacaktır.
Kapadokya Üniversitesi, akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Kapadokya Meslek Yüksekokulu: Adalet

Başvuru Şartları:

 • Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki şartları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir.
 • Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Süresi içerisinde yapılmayan, e-posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Bir kişi birden fazla kadroya başvuramaz.

İstenilen Belgeler:

Öğretim görevlisi kadrosu için gerekli belgeler; 1. Başvuru Dilekçesi (Başvurdukları Bölüm Adı, İlan Tarihi, Yazışma Adresi ve Telefon Numaralarını İçeren Başvuru Dilekçesi) 2. Başvuru formu, 3. ALES sonuç belgesi, 4. ALES muafiyeti için görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı, 5. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavından ve/veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir belge, 6. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 7. Özgeçmiş, 8. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge, 9. Lisans/Lisansüstü Mezuniyet Belgeleri 10. Lisans not dökümü, 11. Son altı ayda çekilmiş 2 adet fotoğraf, 12. Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair belge 13. Lisans mezunlarının alanları ile ilgili 2 (iki) yıl iş tecrübesi olduğunu gösterir belge (tecrübe şartı aranan kadrolar için Lisans mezuniyet sonrası, çalışılan iş ile ilgili SGK’dan alınacak onaylı hizmet dökümü eklenmesi gerekmektedir. Belirtilen süreyi tamamlamaması halinde başvuru kabul edilmeyecektir.), 14. Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı
Sınav Takvimi:
 • İlk Başvuru Tarihi : 12.03.2021
 • Son Başvuru Tarihi : 26.03.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 26.03.2021
 • Sınav Tarihi : 29.03.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 30.03.2021
 • Posta Adresi : Kapadokya Üniversitesi, 50420, Mustafapaşa-Ürgüp/Nevşehir

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

15 − four =