Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 13 Akademik Personel Alacak!

0
560

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 13 Profesör ve Doçent alımı yapacağını duyurmuştur.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 13 Profesör ve Doçent olarak akademik personel alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme Yönetmeliği ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama, Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına uygun olarak, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları sağlamaları kaydıyla öğretim üyesi alınacaktır. İlgili kadrolara başvuran adayların başvuruları yukarıda belirtilen Uygulama Esaslarının 7. maddesinin 4. fıkrası kapsamında kurulacak komisyon tarafından incelenerek ilanda belirtilen bilimsel nitelik şartları dışında başvuru şartlarını sağlamadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Öğretim Üyeliğine Atama, Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına ksu.edu.tr/Default.aspx?SId=8132 web adresinden erişim sağlanabilir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

Profesör ve Doçent atamalarında esas alınacak tablolara personel.ksu.edu.tr/Default.aspx?SId=7582 web adresinden erişim sağlanacak olup, başvuruların; www.ksu.edu.tr adresinde yayımlanan Başvuru Formu ekinde;

  • Öz Geçmiş ve Yayın Listesi ve Puanlama Tablosu,
  • Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Uzmanlık / Sanatta Yeterlik / Doçentlik Belgesi onaylı sureti,
  • Yabancı Dil Sonuç Belgesi,
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
  • Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi,
  • 1 Adet Fotoğraf,
  • Sabıka Kaydı ile yayınları kapsayan 1 adet fiziki yayın dosyası ve bu dosyadaki tüm belgeleri içeren; Profesör kadrosu için 6 adet, Doçent kadrosu için 4 adet PDF formatında hazırlanmış CD ile birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen / posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Önemli Notlar

Postadan kaynaklanan gecikmeler dikkate alınmayacak olup, adaylar tarafından posta yoluyla yapılacak başvurularda korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında oluşabilecek gecikmelerin de dikkate alınarak başvuru süresi sonunun beklemeksizin başvuruda bulunulması büyük önem arz etmektedir.

Profesör kadrosuna başvuran adaylar yayın listesinde ve yayın dosyasında eserlerinden birini başlıca eser olarak mutlaka belirteceklerdir.

Doçent kadrolarına başvuran adaylar, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama, Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarının 5/1-c bendi uyarınca, Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme Yönetmeliğinin 10. Maddesinde yer alan usule göre Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak jüriler tarafından yapılacak sözlü sınavdan başarılı olmak zorundadır. Ancak, sözlü sınav sonucunda doçentlik unvanını kazananlar ile daha önce bir başka üniversiteye atanmak üzere başvurup sözlü sınavdan başarılı olan ve bu başarısını Üniversitelerarası Kurul tarafından kendisine verilen “Doçentlik Sözlü Sınavı Başarı Belgesi” ile ibraz eden adaylar için ayrıca bir başka sözlü sınav yapılmayacaktır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Fen Edebiyat Fakültesi: Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı, Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı

Eğitim Fakültesi: Matematik Ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı

Tıp Fakültesi: Dâhili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı, Dâhili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji Anabilim Dalı, Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji Anabilim Dalı

Diğer kadro detayları için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × four =