Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
503

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, 12 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 19 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, öğretim üyesi alım ilanında bünyesine 19 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Esasları” hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’ de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür”
İlanda yer alan Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi bünyesine alım yapılacak akademisyenlerin ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Eczane Hizmetleri
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Psikoloji
 • Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık, İç Mimarlık, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Beslenme ve Diyetetik

Başvuru Şartları

 • Müracaat eden adayların başvuru dosyaları Üniversitemizce oluşturulacak “Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları sağladığı tespit edilen adayların müracaatları işleme alınacaktır.
 • Müracaat edecek adayların “Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Akademik Yükseltilme Ve Atanma Esasları”nda belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. (http://www.istiklal.edu.tr) adresinden Yönergeye ulaşılabilir.
 • Adayların; bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren birer CD/DVD’yi dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
 • Yabancı ülkelerde alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belgelerin onaylı suretinin müracaat dosyasına eklenmesi şarttır.
 • Başka bir Üniversiteye karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmadığına dair belge
 • Başvuran adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 • Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlarda getireceklerdir.)
 • İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.
 • İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
 • Başvurular Üniversitemizin Rektörlük Evrak Kayıt Birimine şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İstenilen Belgeler:

 • Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvuracak adayların, başvurmak istedikleri birim ve ana bilim dalını belirten dilekçelerine; öz geçmişlerini, Doktora, Yüksek Lisans ve Lisans Mezuniyet Belgelerinin onaylı örneğini, Yabancı Dil Belgesini, 2 adet fotoğrafını, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanının/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartının fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 5 (Beş) takım fiziksel dosyayı tercihen (5 takım (1 fiziksel+4 dijital (CD/DVD veya Flash Bellek) olarak ekleyerek, Üniversitemizin Rektörlük Evrak Kayıt Birimine başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru Adresi:
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü Evrak Kayıt Birimi İsmetpaşa Mah. Emniyet Cad. Bahçelievler Yerleşkesi 46100 Dulkadiroğlu /KAHRAMANMARAŞ
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

3 × 1 =