Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı Yayımlandı

0
172

Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Kadir Has Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 3 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 22 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Kadir Has Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Profesör, 2 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerinin öğretim üyesi kadrolarına 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nde öngörülen koşullara ek olarak, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi’nde belirtilen kriterleri sağlamak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak “Öğretim Üyeleri” alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. “
İlanda yer alan Kadir Has Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Hukuk Fakültesi: Anayasa Hukuku
 • İşletme Fakültesi: Uluslararası Ticaret ve Finansman
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Endüstri Mühendisliği
Online başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:
 1. Öz geçmiş (YÖK formatlı),
 2. Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgesi asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 3. Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
 4. Adayların KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi kapsamında hazırladıkları bilimsel dosyaları,
 5. Yabancı dil yeterliliğini gösteren belge,
 6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 7. Kimlik belgesi,
 8. 1 adet fotoğraf.

Önemli Bilgiler:

 • Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/ linkinden kabul edilecektir.
 • Başvuran adayların ayrıca Akademik Etkinlik Puanları Tablosu (Ek-1) linki üzerinden online Akademik Etkinlik Puan Tablosunu da doldurmaları gerekmektedir.
 • Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 + 8 =