Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı Yayımlandı

0
206

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Kadir Has Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 16 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Kadir Has Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 9 Kasım 2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik uyarınca Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde görevlendirilmek üzere 2 Öğretim Görevlisi alınacaktır.”

İlanda yer alan Kadir Has Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:

 • İletişim Fakültesi: Görsel İletişim Tasarımı

Aranan Koşullar:

 1. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 9 Kasım 2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak,
 2. Grafik Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Dijital Sanatlar, Animasyon, İletişim Tasarımı, Sinema ve Televizyon, Medya ve İletişim Bilimleri alanlarından birinden lisans veya tezli yüksek lisans mezunu olmak.
 3. Grafik Sanatlar, Tipografi, Multimedya Tasarımı, Dijital Sanatlar, Fotoğraf, Videografi, Animasyon, 3 Boyutlu Tasarım, Arayüz Tasarımı, Oyun Tasarımı, Data Görselleştirme, Kreatif Kodlama, Kullanıcı Deneyim ve Etkileşim Tasarımı alanlarının en az 3’ünde profesyonel veya eğitmen olarak en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak
Online başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:
 1. Öz geçmiş,
 2. 1 adet fotoğraf
 3. Kimlik Belgesi
 4. Öğrenim Belgeleri (Diplomalar, Transkript, Yabancı Yükseköğretim Kurumu mezunlarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
 5. ALES belgesi (en az 70 puan)
 6. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından (en az 80 puan) ve/ veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir belge,
 7. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.
 8. Tecrübe şartını sağladığına ilişkin çalıştığı kurumdan alınan hizmet belgesi,
Başvuru Yeri:
 • Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/ linkinden kabul edilecektir.
 • Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır
Sınav Takvimi
 • Duyuru Başlama Tarihi: 16 Kasım 2020
 • Son Başvuru Tarihi: 2 Aralık 2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 4 Aralık 2020
 • Giriş Sınav Tarihi: 8 Aralık 2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 14 Aralık 2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fourteen + six =