Kadir Has Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
270

Kadir Has Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 22 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Kadir Has Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 9 Kasım 2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” uyarınca aşağıdaki Kadir Has Üniversitesi Bölümlerinde görevlendirilmek üzere 1 adet “Araştırma Görevlisi” alınacaktır.”

Kadir Has Üniversitesi ilanındaki akademisyen kadrolarını içeren ilgili birimler aşağıda iletilmiştir:

 • Sanat ve Tasarım Fakültesi: Tiyatro
Online başvuru sırasında adayların sisteme yüklemesi gereken evraklar aşağıda listelenmiştir:
 1. Öz geçmiş (YÖK formatlı),
 2. 1 adet fotoğraf
 3. Kimlik Belgesi
 4. Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans belgesi asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 5. Öğrenci Belgesi
 6. ALES belgesi (en az 75 puan)
 7. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından (en az 70 puan) ve/ veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir belge,
 8. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge

Notlar:

 1. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanırken, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenmektedir.
 2. Ön değerlendirme ve Giriş Sınavı Değerlendirme sonuçları Üniversite web sayfamızın https://www.khas.edu.tr/tr/hakkimizda/is-olanaklari bölümünde yayınlanacaktır.
 3. Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Sınav Takvimi:
 • Duyuru Başlama Tarihi: 22.2.2021
 • Son Başvuru Tarihi: 8.3.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 12.3.2021
 • Giriş Sınav Tarihi: 15.3.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 20.3.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × 2 =