Kadir Has Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
248

Kadir Has Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 12 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Kadir Has Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mekatronik Bölümü Öğretim Üyesi kadrosuna 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nde öngörülen koşullara ek olarak, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi’nde belirtilen kriterleri sağlamak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak “Öğretim Üyesi” alınacaktır. İlana konu olan kadro tam zamanlıdır. “

İlanda yer alan ve alım  yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:

 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Mekatronik Mühendisliği

Aranan Koşullar:

 1. Sosyoloji alanında lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik derecelerine sahip olmak.
 2. Siyaset sosyolojisi, kadın çalışmaları ve toplumsal cinsiyet alanlarında uzmanlaşmak.
 3. Söz konusu alanlarda eser ve ders vermek, ulusal/uluslararası araştırma projelerinde araştırmacı/yürütücü/danışman olarak çalışmış olmak.
 4. Yurt dışında doktora sonrası çalışmalarda bulunmuş olmak
Online başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:
 1. Öz geçmiş (YÖK formatlı),
 2. Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgesi asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 3. Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
 4. Adayların KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi kapsamında hazırladıkları bilimsel dosyaları,
 5. Yabancı dil yeterliliğini gösteren belge,
 6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 7. Kimlik belgesi,
 8. 1 adet fotoğraf.
Başvuru Yeri:
 • Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/ linkinden kabul edilecektir.
 • Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Son Başvuru Tarihi: 26 Şubat 2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty − 1 =