Kadir Has Üniversitesi Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı Yayımlandı

0
272

Kadir Has Üniversitesi Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Kadir Has Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 4 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Kadir Has Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 3 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemiz İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nde öngörülen koşullara ek olarak, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesinde belirtilen kriterleri sağlamak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak Profesör alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.”

İlanda yer alan Kadir Has Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:

 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Psikoloji
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Mimarlık
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri: Elektrik Elektronik Mühendisliği

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 1. Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/ linkinden kabul edilecektir.
 2. Başvuran adayların ayrıca Akademik Etkinlik Puanları Tablosu (Ek-1) linki üzerinden online Akademik Etkinlik Puan Tablosunu da doldurmaları gerekmektedir.
 3. Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Online başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:
 • Öz geçmiş (YÖK formatlı),
 • Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgesi asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 • Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalıştığı yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
 • Adayların KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi kapsamında hazırladıkları bilimsel dosyaları,
 • Yabancı dil yeterliliğini gösteren belge,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 • Kimlik belgesi,
 • 1 adet fotoğraf.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 − 17 =