Kadir Has Üniversitesi 1 Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor!

0
298

Kadir Has Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 25 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Kadir Has Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Kadir Has Üniversitesi ilanındaki Araştırma Görevlisi kadrolarını içeren ilgili birimler aşağıda iletilmiştir:

 • Sanat ve Tasarım Fakültesi:  Endüstriyel Tasarım
Online başvuru sırasında adayların sisteme yüklemesi gereken evraklar aşağıda listelenmiştir:
 1. Öz geçmiş (YÖK formatlı),
 2. 1 adet fotoğraf
 3. Kimlik Belgesi
 4. Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans belgesi asıllar ile birlikte geldiğinde diploma onayları yapılabilecektir.) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 5. Öğrenci Belgesi
 6. ALES belgesi (en az 75 puan)
 7. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından (en az 70 puan) ve/ veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan içeren belge
 8. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.

Notlar:

 1. Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 2. Ön değerlendirme ve Giriş Sınavı Değerlendirme sonuçları Üniversite web sayfamızın https://www.khas.edu.tr/tr/hakkimizda/is-olanaklari bölümünde yayınlamaktır.
 3. Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde başvurmayan ve eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Sınav Takvimi:
Duyuru Başlama Tarihi: 25.2.2021 Son Başvuru Tarihi: 11.3.2021 Ön Değerlendirme Tarihi: 12.3.2021 Giriş Sınav Tarihi: 15.3.2021 Sonuç Açıklama Tarihi: 18.3.2021
Başvuru Yeri:
• Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/ linkinden kabul edilecektir.
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 × three =