İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 30 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
1354

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 30 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 30 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Öğretim Görevlisi ve 28 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

“İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:
Enstitümüzün aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi alınacaktır. “
İlanda yer alan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük: Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Genel Şartlar:

 1. Adayların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
 2. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
 3. ALES’ten en az 70 puan almış olmak. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 4. Yabancı Dil Sınav Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen merkezi yabancı dil sınavları (YDS veya YÖKDİL) veya eşdeğerliği (ÖSYM) tarafından kabul edilen sınavlar) (Enstitü Senatomuzun 17/12/2019 tarih ve 35/1 sayılı Kararı uyarınca) gereken puanları almış olmak.
 5. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olmak gerekir.
 6. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemi eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
 7. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir. Yukarıda belirtilen şartlara
  uymayan başvurular, süresi içerisinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular, onaylı istenmesine rağmen onaysız belgelerin
  olduğu başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler kabul edilmeyecektir. Gönderilen evraklar iade edilmeyecektir.
 8. Enstitümüzdeki ilanlarda adaylar, ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilirler. Aynı anda birden fazla kadroya başvuran adayların
  başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 9. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 10. Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir. İlanımıza ve ilgili yönetmelik ve kararlara http://www.iyte.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
  Enstitümüz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Enstitümüz web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetinde olup kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi: http://www.iyte.edu.tr/ dir.

 

Başvuru için İstenilen Belgeler:

 1. Dilekçe ve Başvuru Formu ( https://personel.iyte.edu.tr/veriler/ ) adresinde yer alan öğretim görevlisi dilekçe ve başvuru formunu kullanınız)
 2. Öz geçmiş,
 3. ALES Belgesi (5 yıldan eski olmayan sınav belgesi)
 4. Yabancı Dil Belgesi
 5. Diplomaların fotokopileri (Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir.
  Atanmaya hak kazanılması halinde öğrenime ilişkin diploma/mezuniyet belgesi aslı veya noter onaylı sureti ibraz edilecektir.)
 6. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diploma denklik belgesi
 7. Onaylı lisans transkripti
 8. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 9. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgesini ibraz edeceklerdir.
 10. 1 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 11. Varsa bilimsel çalışma ve yayınları
 12. Çalışma Belgesi İsteniyorsa (Çalışılan yerlerden alınan ıslak imzalı iş deneyim belgesi ve SGK hizmet dökümü, kamu personeli için onaylı hizmet belgesi)

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Araştırma Görevlisi Alım İlanı

“İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:
Enstitümüzün aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”n ilgili maddelerine göre Araştırma Görevlisi (2547 SK’nun 50/D maddesi uyarınca) alınacaktır.”
İlanda yer alan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen Fakültesi: Fotonik, Fizik, Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik,
 • Mimarlık Fakültesi: Endüstriyel Tasarım, Mimarlık, Mimari Restorasyon , Şehir ve Bölge Planlama
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği , Biyomühendislik, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 

İstenen Belgeler:

 1. Dilekçe ve Başvuru Formu ( https://sci.iyte.edu.tr/kadro-ilani ) adresinde yer alan araştırma görevlisi dilekçe ve başvuru formunu kullanınız)
 2. Öz geçmiş,
 3. ALES Belgesi (5 yıldan eski olmayan sınav belgesi)
 4. Yabancı Dil Belgesi
 5. Lisans ve varsa Yüksek Lisans Mezuniyet belgesi (onaylı belge)
 6. Lisans Eğitimi ile ilgili Resmi Transkript (onaylı belge)
 7. Yabancı Yükseköğretim Kurumu mezunlarının diploma denklik belgesi, (onaylı belge)
 8. Öğrenci Olduğuna Dair Onaylı Belge (2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı içerisinde alınmış olmalı ve öğrenim gördüğü Ana Bilim Dalı adı kesinlikle belirtilmelidir. Öğrencinin öğrenim gördüğü anabilim dalı ile ilan özel şartında belirtilen anabilim dalı aynı olmalıdır.
 9. Kayıtlı Olunan Lisansüstü Programa Ait Onaylı Transkript (Transkript, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı içerisinde alınmış olmalıdır.
 10. Birinci yarıyıl dâhil eğitime devam edilen tüm programlar için mutlaka istenmekte olup, içinde bulunulan yarıyılın notlandırılmış olması gerekmemektedir.
 11. İçinde bulunulan yarıyılın transkriptte görünmemesi durumunda ilgili kurumdan programa ilk kayıtlandığı yarıyıl dikkate alınarak kaçıncı yarıyıl öğrencisi olduğuna dair bir belge getirilmesi gerekmektedir. (Devam ettikleri programa kayıtlandıkları tarihten itibaren azami öğrenim süresini dolduran adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)
 12. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 13. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgesini ibraz
  edeceklerdir.
 14. 1 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
Başvuru Şartları ve Sınav Takvimi 
 • İLK BAŞVURU TARİHİ : 30 / 11 / 2020
 • SON BAŞVURU TARİHİ : 14 / 12 / 2020 (saat 17:00’ye kadar)
 • ÖN DEĞERLENDİRME TARİHİ : 24 / 12 / 2020
 • SINAV GİRİŞ TARİHİ : 28 / 12 / 2020
 • SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ : 11 / 01 / 2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız

İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twelve + eighteen =