İzmir Tınaztepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
631

İzmir Tınaztepe Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımladı.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, çeşitli fakülte ve bölümlerinin akademik personel kadrolarına toplamda 9 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 15 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında toplamda 6 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Doçent, 1 Profesör, 1 Profesör veya Doçent alımı yapılacağını duyurdu.
İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörlüğünden:
“2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadroya Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne başvurmaları ve ilanda belirtilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. “
İlanda İzmir Tınaztepe Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte ve bölümler aşağıda belirtmiştir:
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi;Beslenme ve Diyetetik bölümüne
 • Tıp Fakültesi; Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları,Radyoloji Ana Bilim Dallarına
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu; Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümüne alım yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

 1. Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe
 2. Özgeçmiş
 3. Yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmelidir)
 4. 2 adet vesikalık fotoğraf
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/ Uzmanlık ve Doçentlik belgesi) (Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması)
 7. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 5 adet CD

Açıklamalar:

 • Adayların özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan dosyalarını rektörlüğe ilanda belirtilen süre içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Profesör kadrolarına atanabilmek için doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl açık bulunan profesörlük kadrosu ile ilgili bilim alanında çalışmış olmak, kendi bilim alanında uluslararası düzeyde orijinal eserler vermiş olmak ve uygulama alanı bulunan dallarda uygulamaya yönelik çalışmalarda bulunması gereklidir.
 • Farklı unvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında atama kararı; puan yüksekliği,yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğunun gözetilmesi ile ilgili mevzuata uygun olarak belirlenecektir.

Başvuru  Tarihleri 

İlk Başvuru Tarihi : 15.06.2020
Son Başvuru Tarihi : 29.06.2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three − two =