İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu 4 Akademisyen Alımı Yapıyor!

0
1126

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu açılan öğretim elemanı ve öğretim üyesi kadrolarına alım yapılacağını duyurdu.

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi ve 4 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 21 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 1 Doktor Öğretim Üyesi ve 4 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden: Meslek Yüksekokulumuzun aşağıda belirtilen programlarına, A) 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi kadrolarına Öğretim Elemanı alınacaktır. B) Meslek Yüksekokulumuz “Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesi”nde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak Meslek Yüksekokulumuza Öğretim Üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’na alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Grafik Tasarımı Programına 1 Doktor Öğretim Üyesi, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri, Diyaliz programlarına toplam 4 Öğretim Görevlisi alımı yapılacaktır.

İstenen Belgeler:

A-1 ) Öğretim Görevlisi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar:
 1. Başvurdukları Programı belirten dilekçe, (Başvuru Dilekçesi www.kavram.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
 2. Başvurdukları programı gösteren Öğretim Görevlisi Başvuru Formu (Öğretim Görevlisi Başvuru formu www.kavram.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
 3. YÖK formatında Özgeçmiş,
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisinin ön yüzü,
 5. Erkek Adaylar için askerlik belgesi (e-Devlet üzerinden alınan belge)
 6. Lisans/Lisansüstü onaylı mezuniyet/diploma fotokopileri
 7. Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin onaylı örneği.
 8. Lisans ve Yüksek Lisans Transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği veya örneğinin fotokopileri
 9. ALES Belgesi
 10. 2 Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 11. Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen kadroya bağlı olarak alınacak) (onaylı belge)
 12. Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) alınan Hizmet Dökümü (e-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
 13. ALES muafiyeti için, görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı. (e-Devlet üzerinden alınan belge)
B-1) Dr. Öğr. Üyesi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar:
 1. Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu dilekçe ve Öğretim Üyesi Başvuru Formunun ekinde YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve  çalışmalarını kapsayan dosya ve cd.yi ilgili yönerge gereği hazırlayacak (5 takım) vermeleri gerekmektedir. İlana konu olan kadro tam zamanlıdır.
 2.  Başvurular bu ilanın Resmî Gazete ’de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Personel İşleri Birimine şahsen yapılabilecektir. Eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler Personel İşleri Biriminden öğrenilecektir.
 3. Başvuru ve Sınav Yeri: Oğuzlar Mahallesi 1251/2 Sokak No: 8 Basmane / Konak İZMİR

ÖNEMLİ NOTLAR

 1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili mezuniyet bölümünden ALES’ ten en az 70 puan almış olmak
 3. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 4. Başvurular şahsen ya da posta ile kabul edilecektir.
SINAV TAKVİMİ 
 • SINAV TAKVİMİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İÇİN
 • İLK BAŞVURU TARİHİ:21.12.2020
 • SON BAŞVURU TARİHİ: 04.01.2021
 • ÖN DEĞERLENDİRME TARİHİ: 05.01.2021
 • SINAV GİRİŞ TARİHİ: 07.01.2021
 • SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ: 08.01.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14 − 1 =