İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi 11 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
1233

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 11 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 07 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 11 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda Öğretim Görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük: Dış İlişkiler Koordinatörlüğü*, Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Proje Destek Ofisinde, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uluslararası Öğrenci Kurum Koordinatörlüğü*, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
 • Yabancı Diller Yüksekokulu*: Yabancı Diller Bölümü
*Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6-4 maddesi uyarınca müracaat edeceklerin Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan almış olmaları şarttır.

Genel ve Özel Şartlar

Adayların;
 • 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
 • ALES’ten en az 70 (ilanda belirtilen puan alanında son beş yıl içinde alınan/ALES muafiyetinden yararlanacakların durumlarını ibraz etmeleri durumunda değerlendirme puanı 70 olarak dikkate alınır.), araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edecek adayların Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 50 puan almış olmaları (Rektörlük öğretim görevlisi kadrolarından * işaretli olanların ve Yabancı Diller Yüksekokulu kadrolarının istisnai durumu ilan dipnotunda belirtilmiştir.),
 • Başvuracak adayların en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmaları veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmuş bulunmaları,
 • Yurt dışından aldığı diplomalarının denkliğinin onaylanmış olması, şarttır.
 • Adayların transkriptleri, ön değerlendirme ve nihai değerlendirilme aşamalarında 100’lük not sistemine göre değerlendirilecek olup, diğer not sistemleri ve diğer not sistemleri ile aynı anda 100’lük not sisteminde bildirilen transkriptlerin değerlendirilmesinde Yükseköğretim Kurulu Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
 • Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde şartlarını taşıdığı tek ilana başvurabilirler.
 • İlan niteliklerinde belirtilen tecrübe sürelerine ilişkin, Hizmeti kamu kurumlarında geçmişse onaylı hizmet belgesi ile birlikte çalışma belgesi, Kamu kurumları dışında geçmişse Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü ve ilgili kuruluştan onaylı çalışma belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
 • Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen hususları okuyup uymakla yükümlüdür, Kılavuzda belirtilen hususlara riayet edilmediği takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.
 • Üniversite zorunlu hallerde sınav takviminde değişiklik yapma ve ilanı iptal etme hakkını saklı tutar, değişikliğe ilişkin duyurular kişisel başvuru ekranından ve kadronun ilan edildiği birim internet sayfasından ilan edilir. Ayrıca tebligat yapılmaz

Başvuru için İstenilen Belgeler:

 1. Öz geçmiş
 2. ALES Sonuç Belgesi (.pdf formatında)
 3. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesi.(.pdf formatında)
 4. Yüksek Lisans/Doktora Diplomaları veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Asıl belgenin taranmış hali veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
 5. Lisans Diploması ve Transkripti (Asıl belgenin taranmış hali veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
 6. İlan niteliğinde belirtilen tecrübe/eğitim/sertifika belgeleri.
Başvuru Sınav Takvimi ve İletişim
 • Başvuru Başlangıç Tarihi: 07.10.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 21.10.2020
 • Ön Değerlendirme Sonucu Tarihi: 26.10.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 28.10.2020
 • Nihai Değerlendirme Sonucu Tarihi: 02.11.2020
 • Başvurular aşağıda belirtilen bağlantı adresinden elektronik olarak yapılacaktır. Başvurulara ilişkin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları ilgili birimin internet sayfasından ve kişisel başvuru ekranından ilan edilecek olup ilanların yayınlanacağı birim internet sayfaları aşağıda belirtilmiştir. Bu sitelerden ve sistem üzerinden yapılan duyuru ve bildirimler tebligat mahiyetindedir, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 • İlana başvurular internet üzerinden, https://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris adresinden elektronik olarak gerçekleştirilecek olup başvuruya ilişkin bilgilere ve başvuru kılavuzuna www.ikcu.edu.tr ve personel.ikc.edu.tr adresinden ulaşılabilinir. Fiziksel belge ve posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuruya ilişkin bilgi almak, karşılaşılabilecek sorunları bildirmek veya yardım almak için telefon ve adresler aşağıda belirtilmiştir.
Başvuru Yerleri, İnternet Sayfası Adresleri ve Telefon Numaraları Rektörlük (Personel Daire Başkanlığı): 0 (232) 329 35 35 Başvuru adresi: https://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris https://personel.ikcu.edu.tr/ Çiğli Ana Yerleşkesi, Havaalanı Şosesi No:33/2 Balatçık 35620 Çiğli/İZMİR
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 1 =