İzmir Bakırçay Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
329

İzmir Bakırçay Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İzmir Bakırçay Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 4 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 9 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

İzmir Bakırçay Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 1 Profesör, 2 Doçent ve 6 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekmektedir”
İlanda yer alan İzmir Bakırçay Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri Bölümü ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü
 • Fen-Edebiyat Fakültesi: Tarih Bölümü ve Coğrafya Bölümü
 • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: Temel Bilimler Bölümü

 İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru formu, (www.bakircay.edu.tr adresinden ulaşılabilir)
 2. Öz geçmiş, (YÖK formatında)
 3. Lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgesi, doçent ve profesörler için doçentlik belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belge veya resmî kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olması gerekmektedir)
 4. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf,
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 6. Hizmet belgesi, (halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile daha önce çalışıp ayrılmış olanların son çalıştıkları kurumdan onaylı almaları gerekmektedir)
 7. Askerlik durum belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belge olması gerekmektedir)
 8. Bilimsel çalışma ve yayınlardan oluşan dosya, – Profesör başvuruları için 1 adet fiziki dosya, 6 adet PDF formatında USB bellek içerisinde dosya, – Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi başvuruları için 1 adet fiziki dosya, 4 adet PDF formatında USB bellek içerisinde dosya, – Hazırlanan her USB bellek dosyasına yayın listesi çıktısı eklenecektir. – Profesör kadrosuna yapılan başvurularda, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 26’ncı maddesinin 2’nci bendi gereği yayınlardan birinin başvuru dosyasında başlıca araştırma eseri olarak belirtilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 1. Adayların 657 sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
 2. Başvuruda istenilen belgelerin aslı görülmesi halinde “ASLI GİBİDİR” onayı kurumumuzca yapılabilecektir.
 3. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçent unvanı yurt dışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.
 4. Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.
 5. Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ilgili fakülte dekanlığına, Doçent ve Profesör kadrosuna başvuracak adayların Personel Daire Başkanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir.
Başvuru için gerekli iletişim adresi: İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü Seyrek Yerleşkesi Gazi Mustafa Kemal Mah. Kaynaklar Cad. Seyrek/Menemen/İZMİR Tel: 0 232 493 00 00 Faks: 0 232 844 71 22 e-posta: pdb@bakircay.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18 − 3 =