İstinye Üniversitesi Akademik Personel İlanı

0
964

İstinye Üniversitesi akademik personel ilanı yayımladı.

İstinye Üniversitesi , bünyesindeki farklı fakülte ve bölümlere 19 Doktor Öğretim Üyesi, 14 Doçent, 19 Profesör, 4 Öğretim Görevlisi ve 4 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 8 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

İstinye Üniversitesi akademik personel ilanında toplamda 60 Öğretim Üyesi ve öğretim elemanı alımı yapacağını duyurdu. ” İstinye Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 33. Maddesi ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi-Araştırma Görevlisi alınacaktır ”

Araştırma Görevlisi-Öğretim Görevlisi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylardan istenen evraklar:

 1. Dilekçe (İstinye Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben başlamak üzere, başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, birimi, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail v.s.) açıkça belirtilecektir.
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 3. YÖK Formatlı özgeçmiş,
 4. Lisans/Lisansüstü Diploma fotokopileri,
 5. Lisans/Lisansüstü Transkript fotokopileri,
 6. ALES Sonuç Fotokopisi,
 7. Yabancı Dil Sınavı Sonuç Fotokopisi,
 8. İki Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı),
 9. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
 10. Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınan belge)
 11. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi.
 12. Öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi, Adayların; son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.
Sınav Takvimi
İlk Başvuru Tarihi : 08.05.2020 Son Başvuru Tarihi : 22.05.2020 Ön Değerlendirme Tarihi : 25.05.2020 Giriş Sınav Giriş Tarihi : 27.05.2020 Sonuç Açıklama Tarihi : 29.05.2020 Sonuçların açıklanacağı web adresi: www.istinye.edu.tr

Öğretim Üyesi Alım İlanı

İstinye Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.

İstenilen Belgeler:

Profesör adaylarının birer adet ve çıktı olacak şekilde hazırlamaları gereken;
 • Başvuru dilekçesini,
 • YÖK Formatlı özgeçmişlerini (Bilimsel yayınlarını,kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, Yönetimlerinde devam eden ve biten Doktora ve Yüksek Lisans çalışmaları da belirtilmelidir), Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopisi,
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına,
 • Özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 7 (yedi) adet CD/USB’yi ekleyerek Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.
Doçent/Doktor Öğretim Üyesi (Dr. Öğr. Ü.) adaylarının birer adet ve çıktı olacak şekilde hazırlamaları gereken;
 • Başvuru dilekçesini,
 • YÖK Formatlı özgeçmişlerini,
 • Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi (Doçent adaylar için), Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopileri
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Varsa yabancı dil başarı belgesi
 • Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına,
 • Özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 5 (beş) adet CD/USB’yi ekleyerek Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

  Başvuru Yeri ve Tarihleri:

  Adayların; ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.
  ADRES:
 • İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü Yazı İşleri Müdürlüğü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No. 9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 × one =