İstanbul Ticaret Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
899

İstanbul Ticaret Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 19 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 28 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi akademik kadro ilanında 11 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Doçent ve 4 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alınacaktır. “
İlanda İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • İşletme Fakültesi: Finans ve Bankacılık (İngilizce), İşletme, İktisat (İngilizce),
  • İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Görsel İletişim Tasarımı,
  • Hukuk Fakültesi: İdare Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler (%30 İngilizce), Eğitim Bilimleri,
  • Mühendislik Fakültesi: Mekatronik Mühendisliği (İngilizce), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Bilgisayar Mühendisliği (%30 İngilizce), Mimarlık

Açıklamalar:

  1.  İlânda belirtilen Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Resmi Gazete ilan tarihinden itibaren Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ise Resmi Gazete tarihinden itibaren ilgili Fakülte Dekanlığına, on beş gün içerisinde şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılacaktır.
  2. Kargo veya postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
  3. Başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları ve Üniversitemiz Senatosu’nun kabul ettiği Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltme İlkeleri Yönergesi’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları (http://www.ticaret.edu.tr/) taşımaları, Profesör adaylarının dilekçesine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 1 adet fiziki dosya ve 7 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe, Doçent adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 1 adet fiziki dosya ve 5 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 1 adet fiziki dosya ve 5 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak ilgili Fakülte Dekanlığına (Sütlüce Yerleşkesi için; Örnektepe Mah. İmrahor Cad. No: 88/2 Beyoğlu/İstanbul ve Küçükyalı Yerleşkesi için; Küçükyalı E5 Kavşağı İnönü Cad. No: 4, Küçükyalı 34840, İstanbul) teslim etmeleri gerekmektedir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × 5 =