İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 30 Akademisyen Alımı Yapacak!

0
1372

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi akademisyen alım ilanı yayımladı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 19 öğretim üyesi ve 11 öğretim elemanı  alımı ile alakalı ilanı 2 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi akademisyen alım ilanında 14 Doktor Öğretim Üyesi,3 Doçent ve 2 Profesör ile 10 Araştırma Görevlisi ve 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen fakülte ve bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. 24. ve 26. Maddeleri ile 12.06.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan ‘Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin yürürlükteki ilgili maddelerine ve Üniversitemizin ‘Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine’ göre öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve üniversiteye alım yapılacak öğretim üyesi kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Bölümü, Elektrik/Elektronik Mühendisliği,
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Sosyal Hizmet, Sağlık Yönetimi, Hemşirelik
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi: Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü (İngilizce), İslam İktisadi ve Finans (İngilizce)
 • Eğitim Fakültesi: Eğitim Bilimleri
 • İslami İlimler Fakültesi: Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Temel İslam Bilimleri Bölümü
İstekliler başvurularını şahsen Rektörlüğümüz Yazı İşlerine – Fakülte Dekanlığına yapacaklardır. Posta ve e-posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Son Başvuru Tarihi: 16.02.2021. Ayrıntılar www.izu.edu.tr web sayfamızda yer almaktadır.

Öğretim Elemanı Alım İlanı

“İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI Üniversitemizin Aşağıda Belirtilen Fakülte ve Bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Araştırma Görevlisi Alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve üniversiteye alım yapılacak öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Eğitim Fakültesi: Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, Eğitim Bilimleri Bölümü, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü, Temel Eğitim Bölümü,
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi: Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü (İngilizce),İslam İktisadı ve Finans Bölümü (İngilizce), İslam İktisadı ve Finans Bölümü (Türkçe),
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü, Mimarlık Bölümü
 • Lisansüstü Eğitim Enstitüsü: İslam İktisadı ve Hukuku (Arapça)
Başvurular ilgili Fakülte Sekreterliğine şahsen veya posta ile yapılmalıdır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili bölüme ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ

 • Duyuru Başlama/İlk Başvuru Tarihi : 02 Şubat 2021
 • Son Başvuru Tarihi : 16 Şubat 2021
 • Ön Değerlendirme Sonuçlarının İlan Tarihi : 19 Şubat 2021
 • Giriş Sınavı Tarihi : 23 Şubat 2021
 • Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih : 26 Şubat 2021
 • İstenen belgelere http://www.izu.edu.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemizin http://www.izu.edu.tr web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  • İdare gerekli gördüğü takdirde ilanı her aşamasında iptal edebilir. Başvuru Adresi: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı-Küçükçekmece / İSTANBUL

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fifteen + thirteen =