Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
182

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından 19 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanan akademik kadro ilanında, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne 48 akademisyen alınacağı belirtildi.

Eğitim, Edebiyat, Fen, Hemşirelik, İlahiyat, Mühendislik, Tıp, Veteriner Fakültelerine 4 Doktor Öğretim Üyesi, 18 Doçent, 18 Profesör ve Devlet Konservatuvarı’na 1 Profesör ve 2 Doçent, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’na 1 Profesör, Meslek Yüksek Okulu’na 1 Doçent, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü 1 Doçent ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne ise 1 Doçent, 1 Profesör alımı yapılacaktır.

İlan Başlangıç Tarihi :19 Ağustos 2019

Son Başvuru Tarihi: 3 Eylül 2019

İlanın yayımlandığı gün itibariyle 15 (on beş) gün içerisinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvuruların yapılması gerekmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin yayımladığı ilanının detayları aşağıda belirtildiği gibidir;

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvurular 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve kanunda belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme-Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na göre yapılacaktır.

Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, Doçentlik Belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosya veya 1(bir) nüsha dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6(altı) nüsha CD /flash bellek ekleyerek;

Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya veya 1(bir) nüsha dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4(dört) nüsha CD/flash bellek ekleyerek Doçentlik Belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte, bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, Doktora belgelerini ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya veya 1 (bir) nüsha dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) nüsha CD/flash bellek ekleyerek bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

Başvurularda hazırlanacak olan formlar Üniversitemiz web sayfasında bulunmaktadır.

Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

NOT : (*) Bulunan anabilim dallarında yabancı dilde öğretim yapıldığından, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’te belirtilen şartlara sahip olmak.

İlan detaylarını Dokuz Eylül Üniversitesi sayfasında yayınlanan duyuru üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one + fifteen =