İstanbul Okan Üniversitesi 61 Akademisyen Alım İlanı

0
1200

İstanbul Okan Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Okan Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 61 akademisyen  alımı ile alakalı ilanı 20 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Okan Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 9 Profesör, 16 Doçent ve 31 Doktor Öğretim Üyesi ile 5 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“İstanbul Okan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 12.06.2018 tarih ve 30449 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliği Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin” ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Üyeleri alınacaktır.  “
İlanda yer alan İstanbul Okan Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Anestezi ve Reaminasyon, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Anatomi, Fizyoloji
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Ağız,Diş ve Çene Radyolojisi, Ortodonti, Protetik Diş Tedavisi

İstenilen Belgeler:

Profesör kadrosuna başvuracak adayların;
 • Başvuru dilekçesi, YÖK formatlı öz geçmişi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ve Doçentlik Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve varsa yabancı dil başarı belgesi ile Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına ek olarak, öz geçmiş ve eserlerini içeren 6 (altı) adet CD’yi Rektörlük İnsan Kaynakları Müdürlüğüne iletmeleri gerekmektedir.
Doçent / Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların
 • Başvuru dilekçesi, YÖK formatlı öz geçmişi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Doçentler için) ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve yabancı dil başarı belgesi ile Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına ek olarak, öz geçmiş ve eserlerini içeren 4 (dört) adet CD’yi Doçentlerin, Rektörlük İnsan Kaynakları Müdürlüğüne; Doktor Öğretim Üyelerinin, ilgili Dekanlık veya Müdürlüklere iletmeleri gerekmektedir.
  • İngilizce Eğitim Veren Bölümler İçin başvuru evraklarına ek olarak Yabancı Dil yeterliliğini gösterir belge (YDS/KPDS/ÜDS/YÖKDİL) İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan alınması) sunulması gerekmektedir Adayların İstanbul Okan Üniversitesi Akademik Personel Yönergesindeki atama şartlarını sağlamaları gerekmektedir . (https://www.okan.edu.tr/uploads/pages/yonergeler/akademikpersonel-yonergesi-30072020rev3.pdf)

Başvuru Tarihi ve Yeri

 • Adayların ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde, şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.
 • Adres: İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü, 34959 Akfırat – Tuzla / İSTANBUL
 • İlan Başlama-Bitiş Tarihi : 20.11.2020 – 04.12.2020

İstanbul Okan Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

“İstanbul Okan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliği Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin” ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanları alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Okan Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Ortodonti Ana Bilim Dalı

İstenen Belgeler:

 1. Başvuru Dilekçesi ve Formu (İstanbul Okan Üniversitesi web sayfasından temin edilecektir. www.okan.edu.tr)
 2. Öz geçmiş (YÖK Formatında)
 3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 4. Öğrenim Belgeleri (Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir)
 5. ALES Belgesi
 6. Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurumunca eşdeğerliği kabul edilen bir Yabancı dil Sınavından almış oldukları puanı belirten belge)
 7. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.
 8. 2 adet fotoğraf

Başvuru Yeri:

 • İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü 34959 Akfırat Tuzla / İSTANBUL adresine şahsen ya da posta yolu ile başvuruda bulunulacaktır. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 • Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları, Üniversitemizin web sitesinde duyurulacaktır. http://www.okan.edu.tr
 • İlan Başlama-Bitiş Tarihi: 20.11.2020 – 04.12.2020
Sınav Takvimi:
 • Duyuru Başlama Tarihi : 20.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 04.12.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 07.12.2020
 • Sınav Giriş Tarihi : 09.12.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 11.12.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twelve − 9 =