İstanbul Okan Üniversitesi 150 Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
1242

İstanbul Okan Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Okan Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 150 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 21 Ocak 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Okan Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 125 Doktor Öğretim Üyesi, 13 Doçent ve 12 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
“İstanbul Okan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin mevcut ve açılması planlanan bölümlerinin 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 12.06.2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliği Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin” ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolarına Öğretim Üyeleri alınacaktır.  “
İlanda yer alan İstanbul Okan Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Endüstri Mühendisliği (İngilizce), İnşaat Mühendisliği (İngilizce), Makine Mühendisliği (İngilizce), Yazılım Mühendisliği (İngilizce), Yapay Zekâ Mühendisliği (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce)
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı,
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi: Ekonomi ve Finans (İngilizce), İşletme, İşletme (İngilizce), Lojistik Yönetimi (İngilizce), Uluslararası Ticaret (İngilizce)
 • Eğitim Fakültesi: İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği,
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı , İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce), Mimarlık (İngilizce), Dijital Oyun Tasarımı
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi:Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce), Hemşirelik (İngilizce), Dil ve Konuşma Terapisi,
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (İngilizce), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce),
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Radyoterapi, Ağız ve Diş Sağlığı, Fizyoterapi
Kadro başvuruları için yayımlanan diğer kadrolara buradan ulaşabilirsiniz.

İstenilen Belgeler:

 1. Profesör kadrosuna başvuracak adayların; başvuru dilekçesi, YÖK formatlı özgeçmişi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ve Doçentlik Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve varsa yabancı dil başarı belgesi ile Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına ek olarak, özgeçmiş ve eserlerini içeren 6 (altı) adet CD’yi Rektörlük İnsan Kaynakları Müdürlüğüne iletmeleri gerekmektedir.
 2. Doçent / Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların başvuru dilekçesi, YÖK formatlı öz geçmişi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Doçentler için) ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve yabancı dil başarı belgesi ile Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına ek olarak, öz geçmiş ve eserlerini içeren 4 (dört) adet CD’yi Doçentlerin, Rektörlük İnsan Kaynakları Müdürlüğüne; Doktor Öğretim Üyelerinin, ilgili Dekanlık veya Müdürlüklere iletmeleri gerekmektedir.

Önemli:

 • İngilizce Eğitim Veren Bölümler İçin başvuru evraklarına ek olarak Yabancı Dil yeterliliğini gösterir belge (YDS/KPDS/ÜDS/YÖKDİL) (İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan alınması) sunulması gerekmektedir.
 • Adayların İstanbul Okan Üniversitesi Akademik Personel Yönergesindeki atama şartlarını sağlamaları gerekmektedir. (https://www.okan.edu.tr/uploads/pages/yonergeler/akademik-personelyonergesi-30072020rev3.pdf)

Başvuru Tarihleri: 

 • Adayların ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde, şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.
 • Adres: İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü, 34959 Akfırat – Tuzla / İSTANBUL
 • İlan Başlama-Bitiş Tarihi: 21.01.2021 – 04.02.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 + ten =