İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
234

İstanbul Kültür Üniversitesi akademik kadro ilanında çeşitli fakülte ve bölümlere alım yapılacağını duyurmuştur.

İstanbul Kültür Üniversitesi  çeşitli bölüm ve fakültelere 1 Doktor Öğretim Üyesi , 3 Doçent alım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.
İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ nin ilgili maddelerine ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır.”
 • Müracaat süresi ilan tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular Üniversitemiz Rektörlüğü’ne şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile internet üzerinden elektronik posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
İlanda yer alan İstanbul Kültür Üniversitesi ve üniversiteye alım yapılacak Öğretim Üyesi kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen-Edebiyat Fakültesi: Psikoloji Bölümü, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 • Hukuk Fakültesi: Özel Hukuk Bölümü
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik Bölümü

Genel Şartlar:

 1. Adaylarda herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması,
 2. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
 3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması,
 4. Adayların Üniversitemiz https://www.iku.edu.tr/tr/yonergeler sayfasında yayımlanan T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi doğrultusunda Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadroları için değerlendirme Rektörlük tarafından yapılır. Adayın başvurusu ilgili Rektör Yardımcısının yürütücülüğünde Rektör Yardımcılarından oluşan bir komisyon tarafından bir ön incelemeye tabi tutulur. Ön incelemede “En az ölçütler” i karşılamadığı tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

İstenen Belgeler:

Tüm Başvurular için:
 • Adayların, Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben hazırlayacakları ıslak imzalı dilekçelerinde, yayımlanan ilan tarihini, başvurdukları kadro, Fakülte ve Bölüm bilgilerini, yabancı dillerine ait bilgilerini, iletişim (GSM, E-posta, İkamet Adresi, Ev/İş Tel. vb.) bilgilerini, ayrıca haklarında bilimsel referans alınabilecek iki öğretim üyesinin Adı-Soyadı ve iletişim bilgilerini (çalıştıkları kurum, adresleri, GSM, E-Mail, iş tel. vb.) ile teslim ettiği belgelerine ait bilgileri listeleyerek belirtmeleri gerekmektedir.
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Askerlik durumunu gösterir e-Devletten alınacak belge,
 • Resmi Kuruma Hitaben Adli Sicil Kaydı ve Arşiv Sicil Kaydı Bulunmadığını Gösterir e-Devletten Alınacak Belge,
 • Onaylı Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgelerinin fotokopileri,
Doçent Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:
 • YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve 4 adet elektronik dosya (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak İKÜ Ataköy Yerleşkesi E-5 Karayolu üzeri 34158, Bakırköy/İstanbul adresinde Rektörlüğe teslim etmesi gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:
 • YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve 4 adet elektronik dosya (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak İKÜ Ataköy Yerleşkesi E-5 Karayolu üzeri 34158, Bakırköy/İstanbul adresinde ilgili Fakülte Dekanlığına teslim etmesi gerekmektedir.
Duyuru Başlama Tarihi: 18.11.2020 Son Başvuru Tarihi: 02.12.2020

Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three − one =