İstanbul Kent Üniversitesi 45 Akademik Personel Alacak!

0
730

İstanbul Kent Üniversitesi 45 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Araştırma/Öğretim Görevlisi alımı yapacak!

İstanbul Kent Üniversitesi 45 tane Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Araştırma/Öğretim Görevlisi olarak akademik personel alım yapacağını duyurmuştur.

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. 24. ve 23. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri alınacaktır.

Başvuruda İstenilen Belgeler

Profesör kadrosuna başvuracak Adaylar; başlıca araştırma eserini belirttikleri İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 6 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuracak Adaylar; İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı),yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak Adaylar; İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklara hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği, iki adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşullar ile ilanda belirtilen özel şartları sağlaması ve aşağıda belirtilen başvuru belgelerini eksiksiz olarak İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi için Gerekli Belgeler:

 • Başvuru Dilekçesi (İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlığına hitaben, başvurulan kadronun, birimi, bölümü, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail vs açıkça belirtilecektir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • YÖK Formatlı Özgeçmiş,
 • Lisans/Lisansüstü Diploma Fotokopileri
 • Lisans/Lisansüstü Transkript Fotokopileri,
 • ALES Sonuç Belgesi, (En az 70 puan)
 • Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı
 • Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS), İngilizce bölümler için en az 80 puan Türkçe bölümler için en az 50 puan veya Yükseköğretim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan aldığını gösterir belge
 • 2 (İki) Adet Vesikalık Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 • Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
 • Sabıka Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan belge),
 • Yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
 • Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi,
 • Tecrübe durumunu gösterir belge çalışma belgesi ve SGK hizmet dökümü (İlan edilen kadroya bağlı olarak gerekliyse gönderilecektir).

Sınav ve Başvuru Takvimi:

 • İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi: 06.05.2020
 • İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi: 20.05.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 21.05.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 22.05.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 27.05.2020
 • Sonuçların açıklanacağı web adresi: https://www.kent.edu.tr/

Adres: İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğü, İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Cihangir Mah., Sıraselviler Cad. No: 71, 34433, Beyoğlu/ İSTANBUL


Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

8 − five =