İstanbul Kent Üniversitesi 26 Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
800

İstanbul Kent Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımladı.

İstanbul Kent Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 26 akademik personel alınacağı ile alakalı ilanı 22 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Kent Üniversitesi akademik personel alım ilanında toplamda 6 Profesör, 5 Doçent ve 14 Doktor Öğretim Üyesi ile 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

“İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. 24. ve 23. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Öğretim Görevlileri alınacaktır. “
İlanda İstanbul Kent Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Diş Hekimliği Fakültesi:  Temel Bilimler Bölümü, Klinik Bilimler Bölümü
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi: Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Beslenme ve Diyetetik Bölümü

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

Profesör kadrosuna başvuracakların,
 •  Başlıca araştırma eserini belirttikleri İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; öz geçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik)
  belgeleri, doçentlik belgesi, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve
  yayınlarını kapsayan 6 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
Doçent kadrosuna başvuracakların,
 • İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı),yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların,
 • İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklara hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; öz geçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği, iki adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.
ÖNEMLİ NOTLAR
 • İngilizce bölümlerde, Yabancı dil yeterliliğini gösterir belge iletilmesi gerekmektedir. (YDS/KPDS/ÜDS İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan alınması veya “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8.maddesinin 7.fıkrasında belirtilen şartlardan birinin taşınıyor olması)
 • Profesör ve Doçent Kadroları Başvuruları, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde T.C. İstanbul Kent Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.
 • Öğretim Üyeleri İçin İlan Başlama ve Bitiş Tarihi: İlanın yayımlandığı gün itibarı ile 15 günlük sürenin bitimidir.
 • Adres: İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğü, Cihangir Mah., Sıraselviler Cad. No: 71, 34433, Beyoğlu/İSTANBUL
 • Öğretim Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşullar ile ilanda belirtilen özel şartları sağlaması ve aşağıda belirtilen başvuru belgelerini eksiksiz olarak İstanbul Kent
  Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.
Öğretim Görevlisi Kadrolarına Başvuracak Adaylardan İstenen Evraklar:
 1. Başvuru Dilekçesi (İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlığına hitaben, başvurulan kadronun, birimi, bölümü, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail vs. açıkça belirtilecektir.)
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 3. YÖK Formatlı Öz geçmiş,
 4. Lisans/Lisansüstü Diploma Fotokopileri,
 5. Lisans/Lisansüstü Transkript Fotokopileri,
 6. ALES Sonuç Belgesi, (ALES muafiyeti için görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi veya atama olur yazısı) ALES’ten az 70 puan almış olmak.
 7. Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi, (İngilizce bölümler için en az 80 puan Türkçe bölümler için en az 50 puan)
 8. 2 (İki) Adet Vesikalık Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 9. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
 10. Sabıka Kaydı (e-Devlet üzerinden alınan belge),
 11. Yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
 12. Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi,
 13. Tecrübe durumunu gösterir belge çalışma belgesi ve SGK hizmet dökümü (İlan edilen kadroya bağlı olarak gerekliyse gönderilecektir).

 

Öğretim Görevlisi Başvuru Takvimi
 • İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi : 22.01.2021
 • İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi : 05.02.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 09.02.2021
 • Giriş Sınavı Tarihi : 11.02.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 15.02.2021
 • Adayların; son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklarına, şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.
 • Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.
 • Sonuçların açıklanacağı web adresi: www.kent.edu.tr
 • Akademik Personel Adayı KVKK Aydınlatma Metni’ne https://www.kent.edu.tr/kvkk-001714 adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Adres: İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğü, Cihangir Mah. Sıraselviler Cad. No: 71, 34433, Beyoğlu/ İSTANBUL

 


İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 + four =