İstanbul Kent Üniversitesi 19 Akademik Personel Alacak!

0
540

İstanbul Kent Üniversitesi 19 Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacak!

İstanbul Kent Üniversitesi 19 Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik personel alacağımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. 24. ve 23. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri alınacaktır.

Başvuru için Gerekli Belgeler

Profesör kadrosuna başvuracakların, başlıca araştırma eserini belirttikleri İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 6 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuracakların, İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı),yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklara hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği, iki adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Not: Profesör ve Doçent Kadroları Başvuruları, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde T.C. İstanbul Kent Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşullar ile ilanda belirtilen özel şartları sağlaması ve aşağıda belirtilen başvuru belgelerini eksiksiz olarak İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvuracak Adaylardan İstenen Evraklar:

 • Başvuru Dilekçesi (İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlığına hitaben, başvurulan kadronun, birimi, bölümü, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail vs. açıkça belirtilecektir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • YÖK Formatlı Özgeçmiş,
 • Lisans/Lisansüstü Diploma Fotokopileri
 • Lisans/Lisansüstü Transkript Fotokopileri,
 • ALES Sonuç Belgesi,
 • Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi, (İngilizce bölümler için en az 80 puan Türkçe bölümler için en az 50 puan)
 • 2 (İki) Adet Vesikalık Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 • Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
 • Sabıka Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan belge),
 • Yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
 • Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi,
 • Tecrübe durumunu gösterir belge çalışma belgesi ve SGK hizmet dökümü (İlan edilen kadroya bağlı olarak gerekliyse gönderilecektir).

Sınav ve Başvuru Takvimi:

 • İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi: 16.07.2020
 • İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi: 30.07.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 04.08.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 06.08.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 10.08.2020

İlanda İstanbul Kent Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler bölümü

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Sosyal Hizmetler, Psikoloji (İngilizce), İşletme bölümleri

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Ebelik, Dil ve Konuşma Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetik, Ameliyathane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji bölümleri

Meslek Yüksekokulu: Adalet bölümü

Rektörlük: Ortak Dersler bölümü

Resmi gazete ilanı için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × one =