İstanbul Gelişim Üniversitesi 166 Akademik Personel Alacak!

0
624

İstanbul Gelişim Üniversitesi 166 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Öğretim/Araştırma Görevlisi alımı yapacağını duyurmuştur.

İstanbul Gelişim Üniversitesi 166 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Öğretim/Araştırma Görevlisi olarak akademik personel alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize; 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” ve İstanbul Gelişim Üniversitesi “Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltilme Kriterleri” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 Sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak aşağıda belirtilen bölümlere öğretim üyeleri alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi eklenecektir).

2547 Sayılı Kanunun 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi eklenecektir).

2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, doktora belgesi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte ilan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, yayın listesi, doktora belgesi, yabancı dil belgesi eklenecektir). Başvuru süresi Resmi Gazete yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Profesör ve Doçent kadrosuna başvurular için Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için ise İstanbul Gelişim Üniversitesi ilgili Müdürlük/Dekanlıklarına şahsen yapılması gerekmektedir. Posta ve internet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmez.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz, 2547 Sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır.

Sınav ve Başvuru Takvimi:

 • Duyuru Başlama Tarihi: 06.08.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 21.08.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 25.08.2020
 • Sınav Giriş Tarihi: 27.08.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 28.08.2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi: www.gelisim.edu.tr
 • Başvuru Şekli: Şahsen veya Posta Yolu.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

 • Başvuru Dilekçesi (İlgili Dekanlık veya Müdürlüğe hitaben yazılmış başvuru dilekçesinde ilan başvuru numarası belirtilerek başvuru yapılmaktadır.)
 • 2 Adet Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Şahsen ve posta ile yapılan başvurularda, diplomanın aslı / noter tasdikli fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak “Yükseköğretim Mezun Belgesi” gerekmektedir).
 • Transkript (Şahsen veya posta ile başvurularda transkriptin aslı ya da noter tasdikli fotokopisi gerekmektedir).
 • ALES Belgesi
 • Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen sınav belgesi gerekmektedir).
 • YÖK Formatlı Özgeçmiş
 • SGK 4A Hizmet Dökümü

Sınav ve Başvuru Takvimi

İlk Başvuru Tarihi: 06.08.2020

Son Başvuru Tarihi: 20.08.2020

Ön Değerlendirme Tarihi: 21.08.2020

Giril Sınavı Giriş Tarihi: 24.08.2020

Sonuç Açıklama Tarihi: 28.08.2020

İstanbul Gelişim Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler bölümü

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi: Mimarlık, Mimarlık (İngilizce)*, Elektrik -Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Uçak Mühendisliği bölümleri

Güzel Sanatlar Fakültesi: İletişim Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İç Mimarlık bölümleri

Diğer kadro detayları için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 + 13 =