İstanbul Bilgi Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
1296

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 26 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

“İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadroya Öğretim Üyesi alınacaktır.
İlanda yer alan İstanbul Bilgi Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mimarlık Fakültesi: İç Mimarlık Bölümü

İstenilen Belgeler:

 1. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Başvuru Formu (Üniversitemiz web sitesinde yer alan ilanlardan ulaşabilirsiniz.), kimlik fotokopisi, öz geçmiş, doktora belgesi ile diğer öğrenim belgeleri (belgelerin asılları ile fotokopilerinin getirilmesi gerekmektedir), YÖK denklik belgesi (yurt dışından alınmış diplomalar için), yabancı dil belgesi (YÖKDİL/YDS ya da ÖSYM
  tarafından eşdeğer kabul edilen yabancı dil sınavı) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını başvuru dilekçelerine ekli olarak süresi içinde, 1 adet basılı kopya ve 4 adet dijital kopya (USB) olarak Fakülte Dekanlığı’na teslim edeceklerdir.
 

Başvuru Şartları ve Tarihleri:

 • Yabancı dil muafiyeti ile ilgili yönetmelik maddesini Üniversitemiz web sitesinde yer alan ilanlardan inceleyebilirsiniz. (Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik)
 • Adayların başvuruları, İstanbul Bilgi Üniversitesi Performans Ölçütleri ve Akademik Atama ve Yükseltme Kıstasları Yönergesinde belirtilen kriterleri yerine getirmeleri halinde değerlendirmeye alınmaktadır. Başvuru formu doldurulurken bu hususun dikkate alınması rica olunur.
 • Eksik evrakla yapılan, süresi içinde yapılmayan başvurular ve postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 • BAŞVURU ADRESİ
  İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığı santralistanbul Kampüsü
  Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
  Kazım Karabekir Cad. No: 2/13
  34060 Eyüp / İstanbul
  Fakülte Dekanlığı: 0212 311 76 10
 • Duyuru Başlama Tarihi : 26.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 10.12.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen + 4 =