İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı

0
1283

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 21 öğretim üyesi ve 4 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 14 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 20 Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Doçent ile 4 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Plato Meslek Yüksekokulu: Odyometri, Diş Protez Teknolojisi, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Eczane Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikler, Grafik Tasarımı
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Psikoloji ve Psikoloji (İngilizce
 • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği
 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Spor Yöneticiliği

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

Başvuru yapacak adayların, ilanda belirtilen ve aşağıda ayrıntıları verilen evrakları süresi içerisinde teslim etmeleri gereklidir.
DOÇENT KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
 1. Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe
 2. Öz geçmiş (YÖK formatında)
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf
 4. Nüfus cüzdanının onaylı sureti
 5. Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgesi) (Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir)
 6. Üniversitemiz web sayfasında yer alan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir
 7. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya 3 adet CD
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
 1. Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe
 2. Öz geçmiş (YÖK formatında)
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf
 4. Nüfus cüzdanının onaylı sureti
 5. Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi) (Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir)
 6. Üniversitemiz web sayfasında yer alan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir
 7. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya 3 adet CD Adayların Üniversitemize şahsen, noter onaylı vekaletle veya yazılı olarak yetkilendirdiği kişi vasıtası ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
İlanımıza www.ayvansaray.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
BAŞVURU YERİ VE İLETİŞİM İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ BALAT KAMPÜSÜ Adres : Ayvansaray Caddesi, No: 45, 34087, Balat – İstanbul Telefon: 444 76 96 Fax : (212) 621 45 03

Öğretim Elemanı İlanı

“İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin” ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Görevlisi alınacaktır.”
 • Başvuru yapacak adayların, ilanda belirtilen ve aşağıda ayrıntıları verilen evrakları süresi içerisinde teslim etmeleri gereklidir.
İlanda yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ne alım yapılacak öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Plato Meslek Yüksekokulu: Grafik Tasarımı (İngilizce), Odyometri, Anestezi, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-Başvurdukları kadroyu ve iletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi 2-Öz geçmiş (YÖK formatında) 3-ALES belgesi veya yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olanların çalıştıklarına dair belge 4-YDS Belgesi veya Yükseköğretim Kurumunca eşdeğerliği kabul edilen bir Yabancı dil Sınavından almış oldukları puanı belirten belge. (Grafik Tasarım (İngilizce) bölümü öğretim görevlisi ilanı için geçerlidir.) 5-Diplomalar fotokopileri (Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir) 6-Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi. 7-Not dökümleri 8-Nüfus cüzdanı fotokopisi 9- Bir adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş) 10-Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belge (terhis, tecil, muaf) 11-Bilimsel çalışma ve yayınlar (varsa eklenecektir) Başvurular Üniversitemiz ilgili Fakülte Dekanlığı/Meslek Yüksekokul Müdürlüğü’ne son başvuru tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla yapılmalıdır. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İlanımıza www.ayvansaray.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Sınav Takvimi:

 • Duyuru Başlama Tarihi : 14.10.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 28.10.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 30.10.2020
 • Sınav Giriş Tarihi : 03.11.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 06.11.2020
Not: Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak olup, bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
BAŞVURU YERİ VE İLETİŞİM
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ BALAT KAMPÜSÜ Adres : Ayvansaray Caddesi, No: 45, 34087, Balat – İstanbul Telefon: 444 76 96 Fax : (212) 621 45 03

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18 + fourteen =