İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 19 Akademisyen Alım İlanı

0
1241

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 14 öğretim üyesi ve 5 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 8 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 9 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Doçent ve 3 Profesör ile 4 Öğretim Görevlisi ve 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ve “İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemleri, Psikoloji
 • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi: Grafik Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

 • İlan edilen kadrolara müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesindeki genel şartları ile ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamış olmaları halinde adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte başvurmaları gerekmektedir.
 • Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.
PROFESÖR KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER
 1. Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri başvurdukları Anabilim Dalını belirten dilekçe,
 2. YÖK Formatında Özgeçmiş . Ekinde yayın listesi.
 3. Onaylı Kimlik Kartı.
 4. İki adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 5. Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
 6. Onaylı Lisans, yüksek lisans ve uzmanlık/doktora mezuniyet ve doçentlik belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti yada e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.
 7. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)
 8. Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma”hitaben alınan belge)
 9. Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti.
 10. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılanlar da) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi.
 11. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1adet basılı dosya ve PDF formatında 6 adet USB flash bellek.
 12. Üniversitemiz web sayfasında yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosunu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir

DOÇENT VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

 1. Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe
 2. Öz geçmiş (YÖK formatında)
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf
 4. Nüfus cüzdanının onaylı sureti
 5. Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgesi) (Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir)
 6. Üniversitemiz web sayfasında yer alan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir
 7. Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya 3 adet CD
BAŞVURU ADRESİ: İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 10 Kazlıçeşme-Zeytinburnu/İSTANBUL BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ : 08.01.2021 SON BAŞVURU TARİHİ : 24.01.2021 İLANIN YAYINLANACAĞI WEB ADRESİ: www.ayvansaray.edu.tr

Öğretim Elemanı İlanı

“İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ne alım yapılacak öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Plato Meslek Yüksekokulu: Grafik Tasarımı (İngilizce), Turist Rehberliği (Uzaktan Eğitim)
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemleri

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 • İlan edilen kadrolara müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesindeki genel şartları ile ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamış olmaları halinde adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte adayların şahsen ve posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.
 • Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER
 1. Başvurdukları Programı belirten dilekçe.
 2. Öz geçmiş (YÖK Formatında)
 3. Onaylı Kimlik Kartı.
 4. İki Adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 5. Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
 6. Onaylı Lisans, Yüksek Lisans Mezuniyet ve uzmanlık/doktora belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.
 7. Lisans transrkript belgesinin aslı veya noter onaylı örneği.
 8. ALES Sonuç Belgesi (ALES’den muaf olanlar için zorunlu değildir.. Kontrol Kodu ve Doğrulama Kodu yer almayan veya okunmayan belgeler geçersiz sayılacaktır.
 9. ALES muafiyeti için, görev yapılan yükseköğretim kurumundan alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı.
 10. Yabancı Dil Sınavı sonuç belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan muadili puanı gösteren belge)
 11. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)
 12. Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma”hitaben alınan belge)
 13. Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı onaylı sureti

Sınav Takvimi:

 • İlan Tarihi : 08.01.2021
 • Son Başvuru Tarihi : 24.01.2021
 • Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 27.01.2021
 • Giriş Sınavı Tarihi : 29.01.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 02.02.2021
BAŞVURU ADRESİ: İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Prof.Muammer Aksoy Cad. No: 10 Kazlıçeşme-Zeytinburnu/İSTANBUL İLANIN YAYINLANACAĞI WEB ADRESİ: www.ayvansaray.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

8 + 15 =