Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
1306

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 15 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 12 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi , öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 6 Öğretim Görevlisi, 9 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI (2020-2) 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve 09 Kasım 2018 tarih 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen kadrolara öğretim elemanları alınacaktır.”
İlanda yer alan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, Ulaştırma Hizmetleri Bölümü
 • Şarkikaraağaç Meslek Yüksekokulu: Veterinerlik Bölümü
 • Yalvaç Meslek Yüksekokulu: Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü
 • Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu: Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Rektörlük: Ulusal ve Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğünde görevlendirilmek üzere
 • Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi: Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü, Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü
 • Turizm Fakültesi: Turizm İşletmeciliği Bölümü, Turizm Rehberliği Bölümü
 • Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü
 • Orman Fakültesi: Orman Mühendisliği Bölümü, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü
 • Ziraat Fakültesi: Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü, Zootekni Bölümü

Genel Şartlar:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. MERKEZİ SINAV (ALES) MUAFİYETİ:
 • Yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES muafiyetinden yararlanmayı talep edebilir. ALES muafiyetinden yararlanmak isteyenler, buna ilişkin dilekçe vermelidir.
 • ALES muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

Başvuru Şartları

 1. Adaylar başvurularını, ilan takviminde belirtilen başvuru başlangıç tarihinden itibaren başvuru bitiş tarihinin mesai bitimi olan 17:30’a kadar Üniversitemiz https://ik.isparta.edu.tr web sayfasından çevrimiçi (online) şekilde yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir .
 2. Adaylar Üniversitemiz https://ik.isparta.edu.tr adresine e-Devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Akademik Personel Alımı İlanı için başvuru işlemlerini başlatacaktır. Adaylar başvurmak istediği ilanı seçtikten sonra aşağıda yer alan belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında online başvurularını tamamlamış olacaklardır. Adaylar sadece bir kadro ilanına başvuru yapabilecektir. Birden fazla ilana başvuru yapanların tespiti durumunda adayların tüm başvuruları kabul edilmeyecektir.
Yüklenecek Belgeler:
 1. ALES Sonuç Belgesi. (ÖSYM’nin web sayfasından Sonuç Belgesi Kontrol Kodu bulunan kare kodlu belge) Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren beş yıl geçerlidir.
 2. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi. (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge) (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler ön ve nihai değerlendirme aşamalarında kabul edilir. e-Devlet harici diploma/geçici mezuniyet belgeleri mutlaka aslı veya resmî kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır)
 3. Lisans Transkripti (onaylı) (Mutlaka aslı veya resmî kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır. Kare kodlu transkriptler kabul edilecektir).
 4. Alanında tecrübe belgesi (onaylı belge) (İlanda belirtilen özel şarta göre) (Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracaklar için).
 5. Lisansüstü öğrenci olduğuna dair belge (İlanda belirtilen özel şarta göre) (Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylar için).
 6. Yabancı dil sınavı sonuç belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan muadili puanı gösteren belge) (Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) kadrolarına başvuru yapacak adaylar için).
 7. Adaylar tarafından çevrimiçi (online) başvuru sisteminde istenen bilgiler tam ve eksiksiz doldurulduğunda “Başvuru Yap” butonuna tıklandıktan sonra sistem tarafından başvuru takip numarası oluşturulacaktır. Oluşturulan bu başvuru takip numarası ile başvurular üzerinde başvuru süresince güncelleme yapılabilecek olup tüm sorumluluk adaylara aittir (Yanlış/eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma ve benzeri).
 8. Gerçeğe aykırı belge yükleyenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir.
 9. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
 10. Başvuru esnasında yüklenecek belgeler PDF formatında olmalıdır.

DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR

 1. Aslı veya resmî kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınamayacaktır. Onaylı istenen belgelerin, Noterden veya Resmî Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir.
 2. Sonuçlar Üniversitemizin internet adresinde (http://www.isparta.edu.tr/) yayımlanacaktır. İnternet adresimizde yapılacak duyuru tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 3. Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 4. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edilebilir.
 5. www.turkiye.gov.tr İnternet adresinden alınan kare kodlu mezun belgeleri ile başvuru yapılabileceği, söz konusu belgelerin doğruluğunun yükseköğretim kurumlarınca sorgulanarak ön ve nihai değerlendirme aşamalarında bu belgelerin kullanılabileceği, ancak atanmaya hak kazanılması halinde diploma, mezuniyet belgesi asıl veya onaylı suretini getirmesi gerekmektedir.

Sınav Takvimi

 • İlan Yayım Tarihi: 12 Ekim 2020 Pazartesi
 • Başvuru Başlangıç Tarihi: 12 Ekim 2020 Pazartesi (Saat 08:30)
 • Başvuru Bitiş Tarihi: 26 Ekim 2020 Pazartesi (Mesai Bitimi)
 • Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 28 Ekim 2020 Çarşamba
 • Giriş Sınavı Tarihi: 02 Kasım 2020 Pazartesi
 • Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 03 Kasım 2020 Salı
 • İnternet Başvuru Adresi: https://ik.isparta.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × two =