Işık Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
922

Işık Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Işık Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 31 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Işık Üniversitesi bünyesine akademisyen olarak 2 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“Işık Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nu, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ile Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili maddeleri uyarınca Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Işık Üniversitesi ve üniversiteye alım yapılacak Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
  • Mühendislik Fakültesi:
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne alım yapılacak 1 Doktor Öğretim Üyesi için gerekli koşullar: Doktora derecesini Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış olmak, Elektronik devrelerin tasarımı ve mikroelektronik konularında çalışmaları bulunmak.
  • Endüstri Mühendisliği bölümüne alım yapılacak 1 Doktor Öğretim Üyesi için gerekli koşullar: Doktorasını Endüstri Mühendisliği veya Finans alanında tamamlamış olmak; finans, fiyatlandırma ve risk yönetimi alanlarında akademik çalışmalar yapmış ve dersler vermiş olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ & BİLGİLENDİRME

  • Başvuracak adayların, Işık Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin 9. Maddesinde belirtilen evrakları 4 nüsha halinde hazırlayıp başvuru dilekçelerine ekleyerek ilanın yayın tarihinden itibaren 30 gün içinde ilgili Akademik Birime şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.
  • Başvurular gizli tutulacak olup, belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde yapılmayan ve internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  • Yurt dışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
Başvuru Tarihleri:
  • İlan Tarihi : 31.08.2020
  • İlan Bitiş Tarihi : 29.09.2020
BAŞVURU ADRESİ Işık Üniversitesi Meşrutiyet Mahallesi, Üniversite Sokak Dış Kapı No: 2 Şile / İSTANBUL

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × 2 =