Işık Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

0
1157

Işık Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Işık Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi ve 3 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 06 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Işık Üniversitesi Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Doktor Öğretim Üyesi ve 3 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Işık Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nu, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ile Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili maddeleri uyarınca Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Işık Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Güzel Sanatlar Fakültesi:  Sinema ve Televizyon Bölümü

BAŞVURU ŞEKLİ & BİLGİLENDİRME

Başvuracak adayların, Işık Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin 9. maddesinde belirtilen evrakları 4’er nüsha halinde hazırlayıp başvuru dilekçelerine ekleyerek ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde İlgili Akademik Birime bizzat veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Başvurular gizli tutulacak olup, belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde yapılmayan ve internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Yurt dışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
BAŞVURU ADRESİ Işık Üniversitesi Büyükdere Caddesi, No: 194 34398 Maslak / İSTANBUL

Öğretim Elemanı Alım İlanı

“Işık Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin” ilgili maddeleri uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan Işık Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik – Elektronik Mühendisliği

BAŞVURU EVRAKLARI

 • Islak imzalı başvuru dilekçesi,
 • YÖK formatlı öz geçmiş,
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf,
 • Lisans/Lisansüstü diploma/öğrenci belgesi onaylı örnekleri veya geçici mezuniyet belgesi (Diploma yurt dışından alınmış ise YÖK Denklik Belgesi)
 • Lisans/Lisansüstü eğitimlerine ait resmi not döküm belgeleri aslı veya onaylı örneği (Transcript),
 • 2 adet Referans Mektubu,
 • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı belgesi (ALES),
 • YDS veya YÖKDİL puanını veya eş değerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan almış oldukları puanı gösteren belge,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge,
 • Adayın bilimsel kişiliğini tanıtan ve çalışmalarını içeren dosya.

BAŞVURU ŞEKLİ & BİLGİLENDİRME

Başvurular şahsen veya posta yolu ile ilgili Akademik Birime yapılmalıdır. Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar tarafımıza ulaşmış olması gerekmektedir. Postalardaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
BAŞVURU ADRESİ Işık Üniversitesi Meşrutiyet Mahallesi, Üniversite Sokak Dış Kapı No: 2 Şile / İSTANBUL
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 + eighteen =