İnönü Üniversitesi 28 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
455

İnönü Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İnönü Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 11 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 28 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

İnönü Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 4 Profesör, 3 Doçent, 21 Doktor Öğretim Üyesi, alımı yapılacağını duyurdu.
İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlere, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlanmış olmak koşuluyla öğretim üyeleri alınacaktır.”
İlanımız Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Kamu Personeli Alım İlanları ve Üniversitemiz web sayfasında ilan süresince yayımlanmaktadır.
İlanda yer alan İnönü Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Devlet Konservatuvarı: Müzik Bölümü
 • Fen-Edebiyat Fakültesi: Felsefe, Psikoloji bölümleri
 • Eğitim Fakültesi: Temel Eğitim, Matematik ve Fen Bilimleri bölümleri
 • Mühendislik Fakültesi: Yazılım Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümleri
 • Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri bölümleri
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
 • Eczacılık Fakültesi: Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler Bölümü
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Ekonometri bölümleri
 • Hemşirelik Fakültesi: Hemşirelik Bölümü
 • İlahiyat Fakültesi: Felsefe ve Din Bilimleri, Temel İslam Bilimleri bölümleri
 • Malatya OSB Meslek Yüksekokulu: Elektronik ve Otomasyon Bölümü
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku Bölümü
 • İletişim Fakültesi: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
Söz konusu adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfasında dokümanlar kısmından öğretim üyeliğine atanma kriterleri altındaki Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formunu eksiksiz doldurduktan sonra;

İstenen Belgeler

 1. Profesör : Profesör kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve ana bilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, öz geçmişini bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan, belgeleyen bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 (altı) adet CD’yi, ayrıca www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire Başkanlığı-Dökümanlar-Formlar-Profesörlük Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.
 2. Doçent : Doçent kadrolarına başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve ana bilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, öz geçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışmalarını, yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD’yi, ayrıca www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire Başkanlığı Dökümanlar- Formlar-Doçentlik Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.
 3. Doktor Öğretim Üyesi : Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve ana bilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, öz geçmişini, yabancı dil başarı belgesini, yüksek lisans ve doktora tezlerini, doktora belgesini, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD eklenerek ilgili birime teslim edeceklerdir.
NOT :
 1. Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 2. Adaylar sadece bir ana bilim dalına müracaat edebilirler.
 3. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil belgesinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış bir örneği ya da öğrenim belgelerinin e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan kare kodlu çıktısı başvuru dosyasına konulacaktır.
 4. Adaylar, ilan yayım tarihinden itibaren başlayarak, ilan son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere başvurularını yapmalıdırlar.
İlan başvuru tarihi : 11.12.2020 İlan son başvuru tarihi : 25.12.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seven − 7 =