İnönü Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
1285

Düzeltme İlanı

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: 07.10.2020 tarih ve 31267 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan Üniversitemiz birimlerine alınacak öğretim üyeleri ilanının son başvuru tarihi 21.10.2020 olarak değiştirilmiştir. İlan olunur.


İnönü Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

İnönü Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 19 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 07 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İnönü Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Doktor Öğretim Üyesi, 12 Doçent ve 5 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
“İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlere, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlanmış olmak koşuluyla öğretim üyeleri alınacaktır.”
İlanda yer alan İnönü Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler Bölümü
 • Eğitim Fakültesi: Eğitim Bilimleri Bölümü
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
 • İlahiyat Fakültesi: Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü
 • Hemşirelik Fakültesi: Hemşirelik Bölümü
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku Bölümü
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme Bölümü
 • Mühendislik Fakültesi: Biyomedikal Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
 • Malatya OSB Meslek Yüksekokulu: Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Antrenörlük Eğitimi Bölümü
 • Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü

Başvuru için İstenilen Belgeler:

Profesör kadrosu için, başvuracak adayların,
 • Başvurdukları bölüm ve ana bilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, öz geçmişini bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan, belgeleyen bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 (altı) adet CD’yi, ayrıca www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire Başkanlığı-Dokümanlar-Formlar-Profesörlük Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir
Doçent kadrosu için, başvuracak adayların,
 • Başvurdukları bölüm ve ana bilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, öz geçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışmalarını, yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD’yi, ayrıca www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire BaşkanlığıDokümanlar-Formlar-Doçentlik Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için; başvuracak adayların,
 • Başvurdukları bölüm ve ana bilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, öz geçmişini, yabancı dil başarı belgesini, yüksek lisans ve doktora tezlerini, doktora belgesini, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD eklenerek ilgili birime teslim edeceklerdir.

NOT :

 1. Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 2. Adaylar sadece bir ana bilim dalına müracaat edebilirler.
 3. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil belgesinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış bir örneği ya da öğrenim belgelerinin e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan kare kodlu çıktısı başvuru dosyasına konulacaktır.
 4. Adaylar, ilan yayım tarihinden itibaren başlayarak, ilan son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere başvurularını yapmalıdırlar.
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 − five =