İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 2 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
973

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 2 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 9 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi yayımladığı öğretim üyesi alımı ilanıyla toplamda 1 Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
“İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖGRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 26. maddesi, 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin Profesör Kadrosuna Atanma koşullarını düzenleyen 12.,13.,14. ve 15. maddeleri hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile İ.D. Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne tam gün statüde çalışacak öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Mühendislik Fakültesi: Doçentlik unvanını Bilgisayar mühendisliği alanında ve bilgisayarla görü ve görüntü işleme alanında almış olmak. Bilgisayarla görü, örüntü tanıma, istatistiksel görüntü modelleme alanlarındaki araştırmalarıyla uluslararası düzeyde etkin katkı yapmış olmak. Araştırmalarını uluslararası endeksler tarafından taranan saygın bilimsel dergilerde ve konferanslarda yayınlamış olmak ve çalışmalarına yüksek sayıda atıf almış olmak. Yurt dışında araştırma deneyimine sahip olmak nitelikleri olan Profesör alımı yapılacaktır.
 • BAŞVURU ADRESİ: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı 06800, Bilkent Ankara

İstenilen Belgeler:

 1. Profesörlük kadrosuna başvuracakların, ilgili kadroya başvuru dilekçeleri ile birlikte:
  1. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgeleri, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
  2. Nüfus cüzdanı, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf,
  3. Öz geçmiş, ulusal ve uluslararası akademik dergi ve/veya kitaplarda yayımlanmış bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 6 takım dosyayı, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığına şahsen ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla teslim etmeleri gereklidir. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler Mühendislik Fakültesi Dekanlığından öğrenilebilir.

“İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖGRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 23. maddesi, 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Atanma koşullarını düzenleyen 4-7. maddeleri hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile İ.D. Bilkent Üniversitesi işletme Fakültesi işletme Bölümü’ne tam gün statüde çalışacak öğretim üyesi alınacaktır.”

İstenilen Belgeler:

 1. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, ilgili kadroya başvuru dilekçeleri ile birlikte:
  1. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora belgeleri, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
  2. Nüfus cüzdanı, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf,
  3. Özgeçmiş, ulusal ve uluslararası akademik dergi ve/veya kitaplarda yayımlanmış bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 takım dosyayı, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Bilkent Üniversitesi işletme Fakültesi Dekanlığına şahsen ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla teslim etmeleri gereklidir. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler İşletme Fakültesi Dekanlığından öğrenilebilir.
İlanda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • İşletme Fakültesi: İşletme Bölümü
 • Özel Koşullar: Yönetim ve Organizasyon alanında doktora diplomasına sahip olmak, sezgisel karar verme, argumentasyon, etik karar verme, liderlik konularında uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayın yapmış olmak, uluslararası konferanslara katılım ve ders verme deneyimine sahip olmak nitelikleri olan Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacaktır.
 • BAŞVURU ADRESİ: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı 06800, Bilkent Ankara

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × three =