İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 1 Öğretim Elemanı Alımı Yapacak!

0
981

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 1 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 15 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi yayımladığı öğretim elemanı alımı ilanıyla toplamda 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI Üniversitemiz MF, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne 2547 S. Kanunun 31. maddesine, 09 Kasım 2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan Öğr. Üyesi dışındaki öğr. elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik maddelerine ve Üniversitemizin Akademik Yükseltme ve Atama Esaslarına uygun, tam gün statüde çalışacak Öğretim Görevlisi alınacaktır. “
İlanda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği veya Enformatik alanında doktora derecesine sahip olmak. Lisans derecesini Bilgisayar Mühendisliği alanında almış olmak. Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans dersleri verme tecrübesi bulunmak. Programlamaya giriş, Ofis gereçleri (Excel, vb.), temel veri analizi ve temel algoritmalar konularında ders verebilecek olmak. Çok iyi derecede İngilizce yazma ve konuşma seviyesine sahip olmak. YDS’den en az 80 puan almış olmak veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan muadil bir puan almış olmak. ALES’ten 70 ve üzeri puan almış olmak niteliklerine sahip Öğretim Görevlisi alınacaktır. (Doktorası/Sanatta Yeterliliği veya önceden öğretim görevlisi olarak çalışma geçmişi olanlar ALES’ten muaftırlar.)
  • BAŞVURU ADRESİ: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 06800, Bilkent Ankara
Sınav Takvimi
  • İlk başvuru tarihi : 15.12.2020
  • Son başvuru tarihi : 29.12.2020
  • Ön değerlendirme tarihi : 04.01.2021 (Sonuçlar http://w3.cs.bilkent.edu.tr/ adresinde yayınlanacaktır.)
  • Giriş sınav tarihi : 11.01.2021
  • Sonuç açıklama tarihi : 13.01.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nineteen − 15 =