İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 1 Öğretim Elemanı Alım İlanı

0
851

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 1 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 11 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi yayımladığı öğretim elemanı alımı ilanıyla toplamda 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI Üniversitemiz İBEF, Türk Edebiyatı Bölümü’ne 2547 sayılı Kanunun 31. maddesine, 09 Kasım 2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmış olan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik maddelerine ve Üniversitemizin Akademik Yükseltme ve Atama Esaslarına uygun, tam gün statüde çalışacak Öğretim Görevlisi alınacaktır.
İlanda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi: Üniversitelerin sosyal bilimler enstitülerine bağlı bölümlerinde yüksek lisans yapmış olmak. Lisans derecesini Türk Dili ve Edebiyatı veya Türkçe Öğretmenliği alanında almış olmak. YDS’den en az 80 puan almış olmak veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan muadil bir puan almış olmak. ALES’ten 70 ve üzeri puan almış olmak. (Doktorası/Sanatta Yeterliliği veya önceden öğretim görevlisi olarak çalışma geçmişi olanlar ALES’ten muaftırlar.)
  • BAŞVURU ADRESİ: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, 06800, Bilkent Ankara
Sınav Takvimi
  • İlk başvuru tarihi : 11.01.2021
  • Son başvuru tarihi : 25.01.2021
  • Ön değerlendirme tarihi : 28.01.2021 (Sonuçlar http://web2.bilkent.edu.tr/turkcebirimi/ adresinde yayınlanacaktır.)
  • Giriş sınav tarihi : 02.02.2021
  • Sonuç açıklama tarihi : 04.02.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen − 16 =