Iğdır Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
469

Iğdır Üniversitesi çeşitli alanlardaki akademik birimlerine Öğretim Üyesi alımı yapacaktır.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü 21 Nisan 2020 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilanda çeşitli kadrolara Öğretim Üyesi alacağını açıkladı.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü’nün yaptığı açıklama aşağıda yer almaktadır.

“Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin’ ilgili maddelerine göre Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.”

İlan Başlangıç Tarihi: 21.04.2020

Son Başvuru Tarihi: 05.05.2020

Başvuruda İstenilen Belgeler

Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Kadrolarına Müracaat Edecek Adaylardan istenilen belgeler:

1- Başvuru dilekçesi,

2- Özgeçmiş,

3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

4- Lisans/Lisansüstü (onaylı) Diploma fotokopileri,

5- Resmi Transkript Belgesi (onaylı) (Lisans Eğitimi ile ilgili)

6- Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi,

7- ALES Belgesi,

8- Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair onaylı belge, (Araştırma Görevlileri için)

9- Son altı ay içinde çekilmiş 2 Adet fotoğraf,

10- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

11- Adli sicil kaydı olmadığına dair e-devlet üzerinden alınan belge.

12- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.

13- Yabancı Dil Belgesi

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünden:

“Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların Üniversitemizin web sayfasında yayınlanan “Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.”

Başvuruda İstenilen Belgeler

   Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar Öğretim Üyesi       Başvuru dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek,

 • Ekinde 2 adet fotoğraf,
 • Nüfus cüzdan örneği,
 • Lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş,
 • Yayın listesi ve yayınlardan oluşan 6 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 6 adet Flash bellek/CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir hizmet cetvellerini eklemeleri gerekmektedir.

  Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek

  • Ekinde özgeçmiş,
  • Onaylı lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi,
  • Yabancı dil başarı belgesi,
  • Doçentlik belgesi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • 2 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden oluşan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet Flash bellek/CD’yi ekleyerek dosyayı Personel Dairesi Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir hizmet cetvellerini eklemeleri gerekmektedir.)

  Doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adaylar başvuru dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek,

  • Ekinde 2 adet fotoğraf,
  • Nüfus cüzdan örneği,
  • Lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri onaylı örnekleri ile özgeçmiş,
  • Yayın listesi ve yayınlardan oluşan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet Flash bellek/CD’yi ekleyerek dosyayı ilgili birimlere vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir hizmet cetvellerini eklemeleri gerekmektedir.)

Bu haberle ilgili duyuru resmi gazete sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 2 =